موسسه وکیل تلفنی

 • فرناز بختیاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۲۰:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • ميلاد صادق سميعي گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۴۴:۲۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • عباس مومنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۶:۵۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • رضا طوسی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۵۴:۱۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • مجتبی درچه گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۳۹:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • میرزا بایرامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴:۳۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۸:۴۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۶
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
 • وکیل الهام جاویدانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۴:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
 • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۳۰:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۵
انجمن وکیل تلفنی

ورشکستگی به تقصیر

ورشکستگی به تقصیر

ورشکستگی به تقصیر، از مباحث حقوق تجارت است که دارای نکات بسیار حائز اهمیتی می­ باشد؛ ظرایف و پیچیدگی­ های ورشکستگی خصوصاً انجام این عمل به تقصیر، از حدی اهمیت برخوردار است که لزوم توجه و اخذ مشاوره از وکیلی حاذق در امور تجاری و ورشکستگی را می­ طلبد.

 

توصیه بانوی وکیل در خصوص کرونا و ورشکستگی ناشی از آن

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"ورشکستگی به تقصیر، به معنای همان ورشکستگی است که به علت تصمیمات و سیاست های گاهاً اشتباه، اتفاق می افتد و شباهت بسیار زیادی با اعلام ورشکستگی متقلبانه دارد؛ از این رو ممکن است مقصر و متقلب شناخته شوید؛ همه ما می دانیم که ورشکستگی در هر حالتی منجر به ضرر است و سد کردن راه زیان، در هر صورتی منفعت است؛ یکی از این منفعت ها از طریق تماس فوری و مشورت با وکلای پایه یک و مجرب متخصص در این زمینه صورت می گیرد، افرادی که مدتها وکیل شرکت ها و هولدینگ های بزرگ بوده اند، افت و خیز دیده اند و می دانند که باید چه کرد؛ لمس تصویرک زیر امکان تماس فوری با این وکلای را برای شما فراهم می آورد"

 

 

انواع ورشکستگی را نام ببرید؟

 

bankruptcy types

بررسی فوری و 24 ساعته نوع ورشکستگی

 

مطابق ماده 412 قانون تجارت، عدم توانایی یا توقف در تادیه وجوهی که در زمره تعهدات مالی تاجر یا شرکتی تجاری است را ورشکستگی می­ گویند؛ بر اساس این تعریف، سه نوع ورشکستگی متصور است:

 

 • نوع اول: (ورشکستگی عادی (بدون قصد و تقصیر تاجر)).

 •  نوع دوم: (ورشکستگی به تقصیر (در اثر اشتباه تجارتی تاجر)).

 •  نوع سوم: (ورشکستگی به تقلب (عمد تاجر در ورشکستگی)).

 

ورشکستگی عادی بدون قصد و تقصیر تاجر

 • بی­ هیچ علتی که تاجر در آن دخیل باشد و منحصراً به سبب شرایطی ویژه، مانند تحریم و تحولات اقتصادیِ غیر منتظره ­و...، سرمایه تاجر از دست می­ رود، از تادیه دیون مالی خود عاجز می­ گردد و در اصطلاح اقتصادی، دارایی منفی او افزایش می­ یابد.

 

ورشکستگی به تقصیر که در اثر اشتباه تجارتی تاجر است

 • در این مقاله مفصلاً به آن خواهیم پرداخت.

 

ورشکستگی به تقلب که عمد تاجر در ورشکستگی است

 • معمولاً پس از اعلام ورشکستگی، در اثنای رسیدگی دادگاه مبرهن می­ شود که تاجر مطابق ماده 549 ق.ت خود را عمداً ورشکسته اعلام نموده است؛ مطابق ماده مذکور، هدف از این اقدامات تقلب­ آمیز، اعلام نمودنِ دِین به میزانی است که تاجر در حقیقت مدیون آن نیست؛ سهامداران عزیز می توانند جهت اخذ مشاوره حقوقی فوری، وکیل ورشکستگی 24 ساعته و آنلاین، از مجموعه ما به صورت 24 ساعته استفاده نمایند.

 

ورشکستگی به تقصیر چیست؟

 

blamed bankruptcy

بهترین راهکار های حقوقی در مقابل ورشکستگی تقصیری

 

ممکن است ورشکستگی به تقلب و تقصیر یکسان به نظر آید، لیکن همین ظرایف حقوقی در تفاوت کلمات است که ضرورت اخذ مشورت از وکلای متخصص خانم و آقا کشور را می­ طلبد؛ چرا­که ایشان به طور متمادی، تجربه و تخصص خود را در علم و امور حقوقی بدست آورده­ اند.

در ادامه توضیح این مبحث باید گفت که منظور از ورشکستگی به تقصیر، آن است که با تقصیر و اشتباهات محاسباتی و عملکردی تاجر، ورشکستگی او یا شرکت تجارتی حاصل آید؛ نکته اساسی، موهوم و غیرمتعارف بودن یا غیرعادی بودن اقدامات تاجر است که تقصیر او را مشخص می­ نماید؛ چراکه در نتیجه اقدامات او، ورشکستگی و دارایی­ های منفی احراز می­ گردد.

تماس با یک وکیل متخصص ورشکستگی فوری، مطمئناً در چاره­ جویی و کسب آگاهی، راهکارجوییِ خردمندانه­ ای خواهد بود؛ همچنین اورژانس ورشکستگی 24 ساعته وکیل تلفنی، به این امر اختصاص یافته است.

 

مجازات ورشکستگی به تقصیر چیست؟

مطابق قانون مجازات اسلامی در ماده 671: "مجازات ورشکسته به تقصیر، از شش ماه تا دو سال حبس است."

راجع به دلایل احراز ورشکستگی به تقصیر، نحوه پیگیری و طرح دادخواست فوری ورشکستگی به صورت 24 ساعته، می­توان از برجسته ­ترین وکلای متخصص کشور که مشاوره حقوقی نامحدود خود را به ورشکستگان و طلبکاران دیون ارائه می­ نمایند، راهکار حقوقی آنلاین و تلفنی دریافت.

همچنین می­توان در امور مالی و تادیه آن، ورشکستگی به تقصیر و... به تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی، رجوع نمود.

 

موارد صدور حکم ورشکستگی چیست؟

 

trial of bankrupting

اورژانس وکالت 24 ساعته ورشکستگی

 

ورشکستگی عادی، که خارج از اراده تاجر اتفاق می ­افتد، جرم تلقی نمی­ شود؛ چنانچه بین تاجر و طلبکاران او توافقی حاصل نگردد، منجر به تقسیم اموال تاجر بین طلبکاران او خواهد شد.

 

لیکن مطابق ماده 542 ق.ت ممکن است حکم به ورشکستگی به تقصیر داده شود؛ برای مثال:

 • چنانچه تاجری به حساب دیگری، بی آنکه در مقابل آن عوضی دریافت نماید، اقدام به تعهداتی بنماید که ضمن در نظر گرفتن وضعیت مالی او و شرکت تجاری، ضرورتی بر این امر نباشد.

 • یا چنانچه تاجر پس از توقف عملیات­ های تجارتی، توقف تجاری خود را به دادگاه محل اقامت خود اعلام نکرده و مدارک، تمامی دفاتر و صورت­ حساب­ های دارایی و تجارتی را تسلیم دادگاه ننماید.

 • یا در صورتیکه دفتر دارایی نداشته یا دفاتر او فاقد ترتیب و نظم بوده یا ناقص باشند و یا وضعیت قروض و مطالبات خود را (دارایی منفی و مثبت) به گونه­ای صحیح تعیین ننموده باشد.

 

موارد الزامی ورشکستگی به تقصیر چیست؟

این الزام در ماده 541 قانون تجارت احصا شده است؛ چنانچه مخارج شخصی و مخارج خانه تاجر نسبت به ایام عادی و متناسب با نوع درآمد تاجر، به صورت فوق­ العاده و غیرمتعارف باشد؛ یا محقق گردد که تاجر علیرغم غیرمتعارف بودنِ نسبت سرمایه خود با میزان سرمایه­ گذاری معاملاتی، اقدام به تجارتی موهوم نموده یا در پی کسب منفعتی به طور اتفاقیِ محض باشد.

گاهاً نیز به جهت تاخیر انداختن اعلان ورشکستگی، خریدی نموده باشد که بالاتر از نرخ روز آن کالا است و یا فروشی انجام دهد که پایین­تر از نرخ روز آن کالا است؛ یا به همان قصد مذکور، وسایلی را به کار ببرد که دور از صرفه عقلانی است تا از این طریق بتواند وجهی حاصل نماید؛ حال از طریق قرض یا با صدور برات یا هر طریق دیگری که باشد.

یا اینکه پس از اعلام تاریخ توقف، یکی از طلبکاران را بر سایرین ارجح نموده و طلب او را پرداخت نماید؛ در تمامی این موارد الزاماً و به طور حتم ورشکستگی به تقصیر خواهد بود.

 

مزایای اعلام ورشکستگی چیست؟

 

proposal of bankruptcy

اعلام ورشکستگی فوری و بی خطر به خاطر کرونا

 

در خصوص اعلام و مزایای ورشکستگی فوری و پیگیری آن، خدمات مشاوره ای در خصوص اعلام ورشکستگی آنلاین و 24 ساعته، توسط وکلای کارآزموده و پایه یک ما فراهم است؛ حتی امکان برقراری تماس فوری شبانه روزی به وکیل ورشکستگی نیز، در هر زمان و مکانی برای عزیزان هم­وطن مهیا می ­باشد.

 

نکته: پس از اعلام ورشکستگی، تمامی طلبکاران در رجوع مستقیم به تاجر منع داشته و ملزم هستند به منظور پیگیری طلب خود، به دادگاه رجوع نمایند.

 

در ادامه مبحث ورشکستگی، شایان ذکر است که از این پس پرداخت بدهی­ ها، بایستی از طریق اداره تصفیه باشد؛ با اعلام ورشکستگی، شخص ورشکسته (حقیقی یا حقوقی)، تنها موظف به پرداخت اصل بدهی­ های خود می­ باشد؛ حتی اگر در قراردادهای او خسارت تاخیر تادیه ذکر شده باشد، او از پرداخت این خسارت معاف می­ گردد.

با اعلام ورشکستگی چنانچه شرکت تجارتی، جهت تامین سرمایه از بانک­ ها وام دریافت نموده باشد، میزان سود وام پس از اعلام، محاسبه نمی­ شود؛ پرداخت بدهی نیز تا زمان حکم نهایی دادگاه به تعویق خواهد افتاد؛ تاجر ورشکسته در این زمان مهلت خواهد داشت تا با طلبکاران خود به مصالحه برسد؛ امکان دارد بتواند رضایت آن­ها را به دریافت مبلغی کمتر از بدهی اصلی جلب نماید، در این زمان برخورداری از وکیل حاذقی که مشاوره حقوقیِ اعلام ورشکستگیِ فوری و آنلاین ارائه نماید، در بهره­ مندی از مزایای اعلام و پیش­گیری حداکثری از ورود ضرر، تصمیم صالحی خواهد بود.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

نحوه پرداخت مهریه در دوران ورشکستگی

پیشگیری مدرن از ورشکستگی

بررسی امور رایج در ورشکستگی

طلاق به خاطر ورشکستگی و اعسار

نگارش فوری دادخواست ورشکستگی

درباره ما

 

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی