موسسه وکیل تلفنی

  • روح الله عالی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۹:۵۷:۴۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۱۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۶:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۷:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۳:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۱:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۷:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
  • بهروز آقایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
  • امیر امیری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
  • میسا لاله زار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
انجمن وکیل تلفنی

تغییر کاربری اراضی

تغییر کاربری اراضی

تغییر کاربری به معنی اقدام به استفاده خارج از کاربری تعیین شده، برای کسب منفعت بیشتر است؛ به عنوان مثال: تبدیل زمین زراعی به مسکونی، برای زمانی که شما به جای کشت و کار نیاز به منزل برای سکونت دارید؛ شاید این کار به نفع شما باشد، اما تکلیف برنج یا گندمی که آن زمین دیگر به بازار تزریق نمی کند چیست؟ از این رو قانون گذار برای محافظت از باغ ها و زمین های زراعی با جلوگیری از تبدیل آن ها به اماکن مسکونی یا غیره، با جرم انگاری این عمل قوانینی را وضع نموده تا از تغییر کاربری اراضی جلوگیری کند؛ حال قبل از اینکه به بررسی مفصل این بحث بپردازیم، به شما پیشنهاد می کنیم که ویدئوی زیر را حتماً تماشا نمایید.

 

مشاوره در خصوص انواع دعاوی ملکی (توصیات بانوی وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"تعیین کاربری برای اراضی یکی از راه های نجات مردم بشریت به شمار می رود؛ به عبارت دیگر اگر این قانون وضع نمی شد، امروزه هیچ زمین زراعی و محیط زیستی وجود نداشت که غذا و اکسیژن مورد نیاز برای بقای بشریت را تامین کند؛ چراکه در آن صورت همه برای کسب منفعت مالی به ساخت و ساز بی رویه پرداخته و تیشه به ریشه خود می زدند، البته امروزه نیز این قانون نمی تواند جلوی ساخت و ساز بی رویه را بگیرد، چراکه وکلای متخصص تغیر کاربری موسسه وکیل تلفنی، به صورت 24 ساعته در دسترس اند و حاظرند تا راهکار هایی تضمینی را به ارزان ترین وجه ممکن برای تغییر کاربری زمین تان، در دسترس تان قرار دهند؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید."

 

 

آیا مرور زمان در جرم تغییر کاربری اراضی موثر است؟

 

spent of time influence

اخذ فوری تغییر کاربری املاک به صورت آنلاین و تلفنی

 

طبق رای واحد رویه شماره 759 هیات عمومی دیوان عالی کشور، تغییر کاربری باغ ها و املاک زراعی و استفاده خارج از نوعیت مجاز آن ها، جرم تعزیری درجه 7 محسوب شده و نیز قابل تجدید نظر خواهی می باشد.

از طرف دیگر طبق ماده 105 قانون مجازات اسلامی، مرور زمان در جرایم تعزیری درجه 7 و 8، سه سال می باشد.

بنابر موارد گفته شده، در صورتی که سه سال از زمان تغییر کاربری باغ ها و املاک زراعی بگذرد، مشمول مرور زمان خواهد شد و در صورتی که فرد بعد از این مدت پرونده تشکیل دهد، مستحق صدور قرار موقوفی تعقیب می باشد.

 

مجازات تغییر کاربری اراضی کشاورزی چیست؟

تمامی متصرفان و یا مالکان باغات و اراضی زراعی که بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره یک، ماده یکم این قانون به صورت غیر مجاز اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی نمایند؛ مجازات آنها علاوه بر الزام به پرداخت جزای نقدی از 1 تا 3 برابر بهای باغ ها و اراضی زراعی به قیمت روز زمین است.

البته با کاربری جدید اراضی مورد نظر شخص متخلف، قلع و قمع بنا نیز می باشد و در صورت تکرار جرم به حبس از 2 تا 6 ماه و حداکثر جزای نقدی محکوم خواهند شد.

شما می توانید از طریق مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی برای گرفتن مشاوره حقوقی تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ارتباط با بنگاه حقوقی 24 ساعته وکلای املاک و اراضی از سراسر دنیا استفاده کنید.

 

تغییر کاربری زمین کشاورزی به صنعتی امکان پذیر است؟