موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۱۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۷:۳۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۴
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

تعيين نحله طلاق

اختصاص تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق به درخواست زوج

تعیین نحله یا اجرت المثل، مخصوص موردی است که درخواست طلاق از سوی زوج باشد؛ در غیر اینصورت در بسیاری از موارد بر احکام دادگاه وارد نیست و قابلیت مطرح شدن را ندارد؛ حال با ما همراه باشید تا ضمن بررسی دقیق این موضوع، اهمیت دریافت مشاوره حقوقی در خصوص آن را نیز بازگو نماییم؛ اما قبل از آن از شما خواهشمندیم که حتماً ویدئوی یک دقیقه ای زیر را مشاهده فرمایید.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق چیست؟

 

setting proverbial reward in divorce concept

تعیین اصولی نحله یا اجرت المثل در طلاق به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

بعد از ازدواج، اصل بر این است که زن هر کاری در منزل انجام دهد، رایگان نیست و مرد باید اجرت این کارها را به زن بدهد؛ اگر زن درخواست اجرت کارهایی که انجام داده است را بکند، اجرت المثل به او تعلق می گیرد، در غیر این صورت اگر بگوید کارهای منزل را به صورت رایگان انجام داده است، به او نحله تعلق می گیرد.

نحله به معنای بخشیدن و هدیه است؛ در امور حقوقی هم، هر موقع دادگاه شوهر را مکلف به پرداخت مالی به زن بکند، نحله گفته می شود. تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق بسته به همین موضوع دارد که زن رایگان در منزل کار کرده است یا نه. برای دریافت مشاور حقوقی تلفنی و مشاور حقوقی آنلاین در زمینه تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق با کلیک بر روی هر عنوان می توانید وارد صفحه آن شوید.

 

تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق چگونه می باشد؟

 

برای تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق لازم است برای هر کدام یک سری شرایط رعایت شود؛ به عنوان مثال برای تعیین اجرت المثل ...

 • اولاً طلاق نباید از جانب زن باشد و حتما مرد باید درخواست طلاق بدهد.

 

 • ثانیاً درخواست طلاقی که مرد می دهد؛ اگر به دلیل انجام ندادن وظایف زناشویی از جانب زن و بداخلاقی زن باشد، باز هم اجرت المثل به زن تعلق نمی گیرد.

 

 • ثالثاً اگر زن برای انجام کارهای منزل گفته باشد که قصد دریافت اجرت ندارد، باز هم به او اجرت المثل تعلق نمی گیرد.

 

برای دریافت نحله نیز، مرد باید درخواست طلاق بدهد واین درخواست نباید به دلیل بداخلاقی و انجام ندادن وظایف زناشویی از جانب زن باشد؛ همچنین شرط دیگری که باید باشد تا نحله به زن تعلق بگیرد، این است که تعیین اجرت المثل به هیچ وجه امکان نداشته باشد. برای دریافت مشاوره حقوقی تعیین نحله و اجرت المثل در طلاق می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

 وکیل آنلاین نحله و اجرت المثل ارزان و تضمینی را از کجا پیدا کنم؟

 

inexpensive lawyer for proverbial reward in divorce

وکیل متخصص و آنلاین نحله و اجرت المثل ارزان و تضمینی 24 ساعته

 

تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق می تواند یکی از مهم ترین کار هایی باشد که تا حدودی منجر به احقاق حق و حقوق زوجین بشود؛ پیدا کردن وکیل مطمئن و قابل اطمینان معمولاً یکی از دغدغه های زوجین جهت امور طلاق  و تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق می باشد؛ پیدا کردن وکیلی که کار بلد باشد و در حین کار بلدی به صورت تضمینی و ارزان وکالت را قبول کند شاید کار مشکلی باشد.

موسسه وکیل تلفنی با داشتن تعداد زیادی وکیل کاربلد در زمینه تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق، مانند یک اورژانس نحله و اجرت المثل 24 ساعته آماده خدمت رسانی به تمام مردم کشور می باشد.

توجه: شما در موسسه وکیل تلفنی می توانید به راحتی با وکیل آنلاین نحله ارزان و تضمینی 24 ساعته و وکیل آنلاین اجرت المثل ارزان و تضمینی 24 ساعته ارتباط برقرار نمایید و جهت حل شدن مشکل خودتان با او در تماس باشید.

 

مشاوره حقوقی در خصوص نحله یا اجرت المثل چه مزایایی دارد؟

 

whatsapp dowry legal advice

 

همانطور که گفته شد، در طلاق اگر یک نفر از زوجین به حقوق خود آگاه نباشد، به راحتی ممکن است حقش ضایع شود. برای تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق این امکان وجود دارد که فقط حق زن ضایع نشود و در بعضی موارد ممکن است حتی حق مرد ضایع شود؛ مثلا اگر زن درخواست طلاق بدهد یا مرد به خاطر بداخلاقی زن درخواست  طلاق بدهد، اجرت المثل و نحله به زن تعلق نمی گیرد.

اگر کسی به این موارد آگاه نباشد ممکن است حقش ضایع شود، برای این که هر کدام از زوجین به راحتی بتوانند از حقوق خودشان آگاه شوند، نیاز است که حتما با یک مشاوره حقوقی خوب مشورت نمایند.

وکیل متخصص اجرت المثل و نحله می تواند تاثیر مستقیم و مثبتی نسبت به تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق داشته باشد. اگر در زمینه مقدار نحله یا اجرت المثل از همسر خود  مطالبه دارید و نمی دانید به چه شکل آن را وصول نمایید؛ می توانید با مراجعه به صفحه تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی نسبت به احقاق حق خودتان اقدام نمایید.

 

هزینه مشاوره حقوقی نحله یا اجرت المثل به چه میزان است و چگونه باید آن را پرداخت؟

در موسسه وکیل تلفنی شما می توانید به سه روش آنلاین، حضوری و ارزان تلفنی نسبت به درخواست مشاوره اقدام نمایید؛ برای دریافت مشاوره تلفنی به صورت آنلاین نیاز به پرداخت هزینه ای نمی باشد و شما به صورت کاملا رایگان می توانید مشاوره دریافت نمایید. جهت دریافت مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته می توانید وارد این صفحه بشوید.

در خصوص مشاوره تلفنی و حضوری شما مطمئن هستید که در موسسه وکیل تلفنی کمترین میزان اجرت در بین وکلا را پرداخت می نمایید. در موسسه وکیل تلفنی شما میتوانید در خصوص تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق توسط  بهترین وکیل آنلاین نحله و بهترین وکیل آنلاین اجرت المثل اقدام کنید. همچنین می توانید محاسبه آنلاین نحله و محاسبه آنلاین اجرت المثل را از مشاوران ما درخواست نمایید.

 

رای شعبه ۱۲ دیوان عالی کشور

 

The proverbial reward choosing

وکیل آنلاین نحله و اجرت المثل فوری و 24 ساعته

 

شماره دادنامه: ۹۱۰۹۹۷۰۹۰۷۲۰۰۹۹۳

فرجام خواهی وارد و روند دارای نواقص تحقیقاتی به شرح ذیل است:

 1. دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش از سوی خانم (ف. گ.) تقدیم شده است و دلايل زوجه در مورد سوء رفتار زوج و نداشتن امنیت جانی در ادامه زندگی مشترک نیز بیان شده است ضرورت داشته، دادگاه ضمن اخذ توضیح از زوجین و تحقیق از فرزندان مشترک که از نزدیک در جریان رفتار والدین خود نسبت به یکدیگر می‌باشند و نیز تحقیق از مددکار اجتماعی حوزه قضائی و در غیاب آن از طریق مددکاران اجتماعی اداره بهزیستی در مورد رفتار زوج با زوجه تحقیقات کافی به عمل می‌آورد.  

 2. تعیین نحله یا اجرت المثل و قید نوع طلاق رجعی صحیح به نظر نمی‌رسد؛ زیرا تعیین نحله یا اجرت المثل در موردی است که درخواست طلاق از سوی زوج باشد و با رعایت مقررات ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق و تبصره ۶ آن تعیین می ‌گردد.  در مانحن فيه زوجه در مورد اجرت المثل دادخواست هم تقدیم نکرده است که بتوان بر اساس قانون الحاق یک تبصره به ماده ۳۳۶ قانون مدنی مصوب 1385/11/21 اقدام نمود؛ لذا در صورت احراز عسر و حرج زوجه و یا در صورت احراز سوء رفتار و سوء معاشرت زوج و تحقق تخلف زوج از شرط ضمن عقد ازدواج حسب مورد باید نسبت به صدور حکم طلاق با صدور گواهی عدم امکان سازش که در این مورد در صورت بذل مال و قبول بذل تعیین نوع طلاق با زوجه است نسبت به صدور رأی مقتضی اقدام نمود؛ لذا بنا به مراتب به استناد بند «الف» ماده ۴۰۱ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی رأی فرجام خواسته را نقض و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه پنجم دادگاه محترم تجدیدنظر استان لرستان ارجاع می ‌گردد.

 

 

همه چیز درباره ابرا مهریه

مشکلات صیغه شدن بدون اجازه پدر

نمونه اصلی لایحه نفقه

مشاوره حقوقی تدلیس در ازدواج

مشکلات ازدواج یک دختر 19 ساله با یک مرد 71 ساله

مزایای طلاق توافقی فوری

درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام، در خصوص مشاوره تلفنی و حضوری شما مطمئن هستید که در موسسه وکیل تلفنی کمترین میزان اجرت در بین وکلا را پرداخت می نمایید. در موسسه وکیل تلفنی شما میتوانید در خصوص تعیین نحله یا اجرت المثل در طلاق توسط بهترین وکیل آنلاین نحله و بهترین وکیل آنلاین اجرت المثل اقدام کنید. همچنین می توانید محاسبه آنلاین نحله و محاسبه آنلاین اجرت المثل را از مشاوران ما درخواست نمایید.
با سلام بعد از ازدواج، اصل بر این است که زن هر کاری در منزل انجام دهد، رایگان نیست و مرد باید اجرت این کارها را به زن بدهد؛ اگر زن درخواست اجرت کارهایی که انجام داده است را بکند، اجرت المثل به او تعلق می گیرد، در غیر این صورت اگر بگوید کارهای منزل را به صورت رایگان انجام داده است، به او نحله تعلق می گیرد
با عرض سلام در خصوص محله باید گفت در یافت محله توسط زن شرایطی دارد از جمله این امر که اولا تعلق محله در صورت طلاق است و البته طلاقی که از سوی و به درخواست مرد باشد و نه زن و همچنین این درخواست مرد نباید در حالتی باشد که زن ناشزه نباشد به عبارتی طلاق در حال نشور زن نباشد که در شرایط فوق محله تعلق به زن میگیرد که برخلاف نفقه در نحله شرایط مرد نیز در نظر گرفته می شود
از مسولان و وکلای با تجربه و باسواد شما کمال تشکر را دارم
نحله یکی از حقوق مالی زن بوده که به بر عهده شوهر قرار دارد . نحله در لغت به معنی بخشش است و مستند شرعی آن آیه چهارم سوره نساء می باشد . البته این حق ، تنها از منظر شرعی معتبر نبوده و قانون گذار نیز آن را معتبر می داند . با توجه به بند ب ماده 6 قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق ، زمانی که امکان تعیین اجرت المثل برای زوجه به دلیلی فراهم نباشد ، با توجه به مدت زمان زندگی مشترک و کارهایی که زن در طول زندگی انجام داده است ، مبلغی به عنوان نحله برای او در نظر گرفته می شود . نحله با توجه به وسع مالی شوهر تعیین شده و قاضی به صلاح دید خود مبلغ آن را مشخص می کند ، بنابراین نیازی به نظر کارشناس رسمی دادگستری برای تعیین نحله نیست . یکی از شروط بسیار مهمی که در رابطه با استحقاق زن برای دریافت نحله وجود دارد ، آن است که باید مرد دادخواست طلاق داده و برای این دادخواست عذر موجهی وجود نداشته باشد . به بیان ساده تر ، اولا در زمان زندگی مشترک نحله به زوجه تعلق نمی گیرد و این حق صرفا مربوط به زمانی است که مرد تقاضای طلاق داده باشد . ثانیا اگر زن از انجام وظایف زناشویی کوتاهی کرده و هر دلیل دیگری که از منظر دادگاه برای طلاق موجه محسوب شود ، دیگر نحله به زن تعلق نمی گیرد .

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی