موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی حق الشفعه

مشاوره حقوقی حق شفعه

گاهاً افراد مختلف، ملکی را به صورت شریکی خریداری می کنند یا این ملک به واسطه ارث به ایشان منتقل گشته و ایشان با هم شریک می شوند، درست مثل ارثیه ای که پس از فوت به فرزندان می رسد؛ حال اگر یکی از شرکاء تصمیم به فروش سهم خود نماید، شریک وی دارای حق الشفعه می گردد؛ قبل از ادامه ی مبحث حق الشفعه، شما را به دیدن ویدئوی 1 دقیقه ای زیر، دعوت می نماییم.

 

دعاوی رایج ارث و میراث (توصیات بانوی وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

Pre-Emption concept

حق الشفعه اورژانسی و تضمینی با وکیل تلفنی

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورتیکه برادر یا خواهر شما به دلایل مختلفی تصمیم به فروش ملک پدری که شما نیز در آن سهم دارید، نموده است؛ شما دارای حق الشفعه می باشید و می توانید با پرداخت مبلغ فروش تعیین شده به ازای سهم الارث ایشان، سهم الارث مورد نظر را بخرید.

در پاراگراف فوق، حق الشفعه در ارث را بیان نمودیم؛ اما این را بدانید که حق الشفعه در 97% از اموال شریکی، قابل اجراست؛ اما خرید این سهم نیز همانند یک بازی بوده که قوانین خاص خود را طلبیده و شما نیز باید با این قوانین به درستی بازی کنید تا برنده شوید؛ حال با وکلای دعاوی حق الشفعه ما تماس بگیرید تا راهکار های تضمینی خود را به ارزان ترین قیمت ممکن به شما ارائه دهند"

 

 

مفهوم کلی حق الشفعه (بررسی تخصصی حق الشفعه)

 

the prefect concept of Pre-Eemption

اعمال آنلاین و فوری حق الشفعه به صورت 24 ساعته

 

همانطور که کمی بالاتر نیز به آن اشاره نمودیم، تملک سهم فروخته شده فرد به وسیله شریک خود را شفعه می گویند؛ حق شفعه به طور کلی، یعنی زمانی که  ملکی بین دو نفر مشترک است، اگر یکی از شرکا بخواهد سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، در این صورت شریک دیگر حق دارد که با پرداخت قیمت تعیین شده برای فروش به صورت فوری به شریک خود (فروشنده) مالک سهم فروخته شده باشد؛ این نیز روش دیگری برای توضیح حق الشفعه می باشد.

ذکر این مطلب خالی از لطف نیست که وکلای دعاوی ملکی ما همه از وکلای پایه یک دادگستری بوده که با کوله باری از تجربه خود حاظرند به صورت 24 ساعته، خدمات حقوقی حق الشفعه خود را به روش های مختلف آنلاین و تلفنی، در اختیارتان قرار دهند.

 

شرایط حق الشفعه چیست؟

ایجاد و اعمال حق شفعه برای شرکا، شرایطی دارد که به شرح زیر می باشند:

 1. مشاع و قابل تقسیم بودن مال: مشاع بودن مال به معنای همان مال شریکی است؛ به عبارت دیگر، یک ملکی که چند نفر در آن شریک باشند؛ زیرا اصلی ترین قاعده در بوجود آمدن حق شفعه، وجود یک شریک در ملک است.

 

 1. دو نفر بودن شرکا: شاید باور نکردنی باشد که اگر 3 نفر در یک مال شریک باشند، حق الشفعه منتفی است، فلذا حتماً دو نفر باید در یک مال شراکت داشته باشند؛ مثلاً در قضیه ارث، حق الشفعه زمانی وجود دارد که تنها دو فرزند وجود داشته باشند؛ دلیل این امر نیز این می باشد که اگر تعداد مالکان بیشتر از 2 نفر باشد معلوم نمی شود کدام یک از شرکای باقی مانده حق شفعه را دریافت می کند.

 

 1. غیر منقول بودن مال: غیر منقول بودن مال، یعنی نتوان آن مال را از محلی به محل دیگر منتقل کرد؛ مثلاً یک ساختمان.

 

 1. موارد فرعی دیگر، همچون بیع بودن معامله، پس گرفتن ملک مورد نظر با همان مبلغی که فروخته شده است، فوری بودن حق شفعه، غیر قابل اجرا بودن حق شفعه در مورد اعیان و بدون زمین و انتقال سهم به صورت کامل توسط شریک از شرایط دیگر ایجاد و اعمال حق شفعه می باشند. برای آشنایی بیشتر با این موارد با وکلای ارزان و تضمینی ملکی ما تماس بگیرید و با بازگو کردن شرایط تان، بهترین راهکار ممکن را دریافت نمایید.

 

شرایط قبولی برای اعمال حق شفعه برای وراث

 

evaluation the acceptance rate of Pre-Emption

حق الشفعه آنلاین و فوری برای ارثیه

 

بعد از فوت شفیع؛ حق اخذ به شفعه به ورثه وی، ارث می رسد و ورثه می توانند اقدام به اخذ شفعه به قائم مقامی شفیع نماید.

 

ترجمه حقوقی گفته فوق به شرح زیر است:

 • طبق ماده 823 قانون مدنی حق شفعه بعد از فوت شفیع به وارث یا وراث او منتقل می شود و حق شفعه طبق مبنا و قواعد تقسیم ماترک، بین وراث تقسیم می شود.

 

شما می توانید از طریق  مشاوره حقوقی آنلاین  برای گرفتن مشاوره حقوقی حق شفعه و استفاده از حق شفعه فوری به صورت آنلاین در هر زمان و مکانی از سراسر دنیا با وکلای مجرب ملکی ما در وکیل تلفنی ارتباط 24 ساعته و نامحدود برقرار کنید.

 

تاثیر مشاوره حقوقی قبل از اعمال حق شفعه

مشاوره حقوقی حق شفعه به آشنایی بیشتر با قوانین مربوط به این حق و کمک به طی کردن مراتب اعمال این حق به درستی و بدون ایجاد مشکلات بیشتر، با جلوگیری از کلاهبرداری های مختلف در این امر، به مراجعین کمک می کند؛ شاید هم اکنون همه چیز در خصوص حق الشفعه شما منطقی به نظر برسد، اما کلاهبرداری ها ناگهان عیان می شوند و انسان را از تعجب، انگشت به دهان می گذارند؛ فلذا بهتر است یک مشاوره حقوقی ارزان و تضمینی با وکیل متخصص ملکی را با ریسک های خود سرانه عوض نکرده و با ما تماس بگیرید.

 

بهترین وکیل ملکی برای اعمال حق شفعه