موسسه وکیل تلفنی

  • مریم قاسمی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۴:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۵۴:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۲۶:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۷:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۵:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۳:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۸:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۶:۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
  • زینب نظرپور زینب نظرپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد

صدور حکم رشد با توجه به مسائل مدنی و قانونی حال حاضر، شرایط و پیچیدگی­ های خاص خود را دارد؛ در قانون ایران تعریف مشخصی از رشد موجود نیست ولی بر اساس ماده 1208 قانون مدنی، غیر رشید شخصی است که تصرفات او در اموال و حقوق مالی خود عقلائی نباشد؛ بنابراین از منظر حقوقی شخص غیر رشید، کسی است که از صغر سن خارج شده، ولی به درک و تمیز و تشخیص خوب از بد در امورات مالی خود نرسیده است؛ بنابراین محجور تلقی شده و اداره امورش به ولی او سپرده می­ شود.

 

بریده ی سخنان یکی از وکلای خانم در خصوص حکم رشد

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"مشاوره حقوقی صدور حکم رشد در خصوص این موضوع است که افراد جهت تصرف در امورات مالی و اموال خود، آیا دارای صلاحیت هستند یا خیر؛ اینکه چگونه این صلاحیت و حکم آن را بدست آورده یا در چه مواردی برخورداری از این حکم ضرورت دارد یا خیر و مانند آن؛ از دیگر مسائل مهم در خصوص لزوم مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، بررسی شرایط حکم رشد در سال 1399 - 1400 طبق قوانین ایران است که ضرورت توجه به دریافت راهنمایی از وکلای با تجربه را نمایان می­ سازد؛ برای اینکار نیازی به ملاقات حضوری نیست و شما می توانید در هر موقع از شبانه روز و به صورت 24 ساعته، هر موقع که مایل به دریافت این مشاوره بودید تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل متخصص در این امر منتقل گردید"

 

 

صدور حکم رشد چیست؟ چرا باید قبل از اقدام برای این حکم، مشاوره حقوقی دریافت نمود؟

 

describing the growth sentence and legal advice for it

اورژانس 24 ساعته صدور حکم رشد فوری

 

مطابق ماده 1210 ق.م، نمی ­توان افراد را پس از رسیدن به سن بلوغ، تحت عنوان جنون یا عدم رشد، محجور دانست، مگر اینکه بتوان خلافش را اثبات نمود. سن بلوغ در قوانین ایران، مطابق شرع، در دختران 9 سال تمام قمری و در پسران 15 سال تمام قمری است (البته سن بلوغ دختران جهت ازدواج 13 سال می ­باشد).

اهلیت تصرف در امور غیر مالی، نیازی به اثبات ندارد؛ لیکن اهلیتِ تصرف در اموال، برای صغیری که بالغ شده باشد با اثباتِ رشد او متصور است و مسئله صدور حکم رشد در این خصوص است که مطرح می­ گردد.

مطالب فوق در خصوص سن بلوغ بوده و سن رشد را شامل نمی ­شود؛ زیرا جهت تصرف در امور مالی بایستی سن رشد احراز گردد. برخی بر اساس رویه قضائی 18 سال و 16 سال تمام را در نظر دارند؛ اما مصداق قانونی مشخصی وجود ندارد.

بر این مبنا، مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، جهت اخذ حکم رشد تضمینی، ضروری است؛ مسلماً اخذ مشاوره حقوقی به صورت آنلاین یا تلفنی از متخصصِ کاردانی که تحصیلات و تجربه خود را در علم حقوق صرف نموده، اقدامی بسیار منطقی و موثر خواهد بود.

 

چه اقداماتی جهت اخذ حکم رشد باید انجام داد؟

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، دقیقاً پاسخگوی پرسش اخیر است. صغیری که به سن بلوغ رسیده (با توجه به سن بلوغ دختران و پسران) و قصد دارد در امور مالی و اثبات رشد خود تصرف نماید، بایستی دادخواست خود را به دادگاه خانواده محل اقامت خویش ارسال نماید؛ این امر با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی محل اقامت او نیز میسر است.

در حال حاضر، با تاسیس دادگاه­ های آنلاین و سامانه­ های قضائی الکترونیک، امکان ارائه دادخواست و اخذ حکمِ رشدِ آنلاین و فوری نیز برای افراد میسر می­ باشد.

راجع به مراحل تنظیم دادخواست، مراجعه به خدمات قضائی و پزشکی قانونی، چگونگی بررسی ­های تخصصیِ اثبات رشد و مراحل پیگیری در دادگاه­ های آنلاین و...، دریافت مشاوره حقوقی صدور حکم رشد جهت جلوگیری از بروز عواقب محتمل، صرف هزینه ­های گزاف، اطاله زمان برای اشخاص و دستگاه قضائی، ضرورتی انکار ناپذیر است.

بدین منظور، مشاوره حقوقی صدور حکم رشد از طرق مختلفی به صورت آنلاین و تلفنی، توسط بهترین وکلای متخصصِ موسسه وکیل تلفنی، جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی ارائه می ­گردد.

به منظور دریافت راهکارهای حقوقی، می­توان از مشورت وکلای زن و مرد خِبره در عرصه حقوق، بطور شبانه روزی بهره  ­مند گردید.

 

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، چه کمکی در تسریعِ اخذ حکم می ­نماید؟

 

legal advice effect on retrieving speed of growth sentence

صدور آنلاین و فوری حکم رشد به صورت 24 ساعته

 

اِحراز سن رشد همیشه در خصوص افرادی که به سن بلوغ رسیده و خواهان اثبات رشد و تصرف در اموال خود می­ باشند نبوده و گاهی شامل افرادی است که با مسائل پیچیده حقوقی، مانند فقدان مدارک هویتی، تابعیتی، بی­ سرپرستی و ... مواجه هستند.

برخی افراد، تمایل به برخورداری از گواهی رشد 16 سالگی برای انجام برخی امور مدنی و دریافت گواهینامه­ های رسمی دارند؛ در سایر موارد دیگر نیز افراد با بی­ اطلاعی از شمول قوانین، در خصوص اثبات رشد و مانند آن، تنها اطاله زمان دادرسی، هزینه را به خود و دستگاه قضائی تحمیل می­ کنند و گامی به پیش نمی­ برند؛ در حالی که مشاوره حقوقی صدور حکم رشد این امکان را فراهم می ­­سازد تا علاوه بر شناخت مزایای حکم رشد و جنبه­ های موثر در انجام اقدامات قانونی و طیِ مسیر حقوقی، اقلام مورد نیاز حکم رشد، معایب حکم رشد و تاثیر آن در مسائل آتی و مانند آن، سنجیده شود و با دید باز و آگاهانه­ ای تصمیمات نهایی و اقدامات عملی صورت پذیرد.

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، قطعاً بدیهی ­ترین و آگاهانه ­ترین انتخاب جهت تسریع اقدامات حقوقی و اخذ حکم و احراز رشد خواهد بود.

 

معیارهای بالغ بودن از نظر صادر کننده گواهی حکم رشد چیست؟

طبق مفاد قانونِ راجع به رشدِ متعاملین، هم­چنین طبق رویه قضائی ایران که سن 18 سال تمام را مشمول مفهوم رشد می­ شناسد؛ افرادِ با سن کمتر از 18 سال، در صورت اثباتِ رشد و احرازِ گواهی رشد، رشید محسوب می­ شوند.

امری که می­ تواند مسئولیت مدنی و کیفری برای افراد به همراه داشته باشد، هم­چنانکه بسیار مسئله حائز اهمیتی است؛ بنابراین معیار و دلایلی که بلوغ و رشد در افراد را مشخص می­ نماید و منجر به صدور گواهی رشد می­ گردد؛ بسیار مهم است.

برای بررسی معیار­های بلوغ و احراز بلوغ و رشد، طبیعتاً علاوه بر بررسی علائم ظاهری و فیزیکی، بررسی بروز و نمودِ علائم جنسی در شخص، توسط پزشکیِ قانونی، افراد از منظر رشد عقلی، روانشناسی و پزشکی نیز مورد معاینه و کارشناسی قرار خواهند گرفت.

اخذ مشاوره حقوقی صدور حکم رشد از مشاوران حقوقی کاردان و زبده، در خصوص جزئیات این معیارها و احراز آن، مسلماً مفید فایده خواهد بود.

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، به صورت مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته در خصوص مسائلِ: صدور حکم رشد، احراز بلوغ و رشد، مسئولیت متعاقب حکم رشد و بلوغ و... و هم­چنین راجع به سایر پرسش­ها و مسائل حقوقی، ارائه می­ گردد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای صدور گواهی حکم رشد، چیست؟

 

growth sentence lawyer

وکیل اخذ حکم رشد فوری

 

به طور کلی اسناد هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی یا تصویر مصدق آن­ها، استشهادیه­ ای که مثبت ادعای درخواست صدور حکم رشد باشد و فرم درخواست صدور حکم رشد، پرداخت هزینه­ های مربوطه و ... از مدارک مورد نیاز حکم رشد محسوب می­ شوند.

سایر جزئیات و مسائل مرتبط و راهکار های حقوقی و قانونی در خصوص این امر را می ­توان با مشورت آنلاین حقوقی و مشاوره تلفنی از وکلای موسسه وکیل تلفنی، کسب نمود.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

حل تمامی مشکلات آینده فرزندان و پیشگیری قبل از وقوع آنها

بررسی دلایل الزام به تمکین

با چه کسی می توان یک ازدواج پایدار داشت

طلاق توافقی، بهترین و فوری ترین نوع طلاق

بهترین و ارزانترین روش در مقابل ناباروری قطعی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین