موسسه وکیل تلفنی

  • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
  • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
  • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
  • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
  • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد

صدور حکم رشد با توجه به مسائل مدنی و قانونی حال حاضر، شرایط و پیچیدگی­ های خاص خود را دارد؛ در قانون ایران تعریف مشخصی از رشد موجود نیست ولی بر اساس ماده 1208 قانون مدنی، غیر رشید شخصی است که تصرفات او در اموال و حقوق مالی خود عقلائی نباشد؛ بنابراین از منظر حقوقی شخص غیر رشید، کسی است که از صغر سن خارج شده، ولی به درک و تمیز و تشخیص خوب از بد در امورات مالی خود نرسیده است؛ بنابراین محجور تلقی شده و اداره امورش به ولی او سپرده می­ شود.

 

بریده ی سخنان یکی از وکلای خانم در خصوص حکم رشد

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

صدور حکم رشد چیست؟ چرا باید قبل از اقدام برای این حکم، مشاوره حقوقی دریافت نمود؟

 

describing the growth sentence and legal advice for it

اورژانس 24 ساعته صدور حکم رشد فوری

 

مطابق ماده 1210 ق.م، نمی ­توان افراد را پس از رسیدن به سن بلوغ، تحت عنوان جنون یا عدم رشد، محجور دانست، مگر اینکه بتوان خلافش را اثبات نمود. سن بلوغ در قوانین ایران، مطابق شرع، در دختران 9 سال تمام قمری و در پسران 15 سال تمام قمری است (البته سن بلوغ دختران جهت ازدواج 13 سال می ­باشد).

اهلیت تصرف در امور غیر مالی، نیازی به اثبات ندارد؛ لیکن اهلیتِ تصرف در اموال، برای صغیری که بالغ شده باشد با اثباتِ رشد او متصور است و مسئله صدور حکم رشد در این خصوص است که مطرح می­ گردد.

مطالب فوق در خصوص سن بلوغ بوده و سن رشد را شامل نمی ­شود؛ زیرا جهت تصرف در امور مالی بایستی سن رشد احراز گردد. برخی بر اساس رویه قضائی 18 سال و 16 سال تمام را در نظر دارند؛ اما مصداق قانونی مشخصی وجود ندارد.

بر این مبنا، مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، جهت اخذ حکم رشد تضمینی، ضروری است؛ مسلماً اخذ مشاوره حقوقی به صورت آنلاین یا تلفنی از متخصصِ کاردانی که تحصیلات و تجربه خود را در علم حقوق صرف نموده، اقدامی بسیار منطقی و موثر خواهد بود.

 

چه اقداماتی جهت اخذ حکم رشد باید انجام داد؟

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، دقیقاً پاسخگوی پرسش اخیر است. صغیری که به سن بلوغ رسیده (با توجه به سن بلوغ دختران و پسران) و قصد دارد در امور مالی و اثبات رشد خود تصرف نماید، بایستی دادخواست خود را به دادگاه خانواده محل اقامت خویش ارسال نماید؛ این امر با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی محل اقامت او نیز میسر است.

در حال حاضر، با تاسیس دادگاه­ های آنلاین و سامانه­ های قضائی الکترونیک، امکان ارائه دادخواست و اخذ حکمِ رشدِ آنلاین و فوری نیز برای افراد میسر می­ باشد.

راجع به مراحل تنظیم دادخواست، مراجعه به خدمات قضائی و پزشکی قانونی، چگونگی بررسی ­های تخصصیِ اثبات رشد و مراحل پیگیری در دادگاه­ های آنلاین و...، دریافت مشاوره حقوقی صدور حکم رشد جهت جلوگیری از بروز عواقب محتمل، صرف هزینه ­های گزاف، اطاله زمان برای اشخاص و دستگاه قضائی، ضرورتی انکار ناپذیر است.

بدین منظور، مشاوره حقوقی صدور حکم رشد از طرق مختلفی به صورت آنلاین و تلفنی، توسط بهترین وکلای متخصصِ موسسه وکیل تلفنی، جهت طرح پرسش و پاسخ فوری حقوقی ارائه می ­گردد.

به منظور دریافت راهکارهای حقوقی، می­توان از مشورت وکلای زن و مرد خِبره در عرصه حقوق، بطور شبانه روزی بهره  ­مند گردید.

 

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، چه کمکی در تسریعِ اخذ حکم می ­نماید؟

 

legal advice effect on retrieving speed of growth sentence

صدور آنلاین و فوری حکم رشد به صورت 24 ساعته

 

اِحراز سن رشد همیشه در خصوص افرادی که به سن بلوغ رسیده و خواهان اثبات رشد و تصرف در اموال خود می­ باشند نبوده و گاهی شامل افرادی است که با مسائل پیچیده حقوقی، مانند فقدان مدارک هویتی، تابعیتی، بی­ سرپرستی و ... مواجه هستند.

برخی افراد، تمایل به برخورداری از گواهی رشد 16 سالگی برای انجام برخی امور مدنی و دریافت گواهینامه­ های رسمی دارند؛ در سایر موارد دیگر نیز افراد با بی­ اطلاعی از شمول قوانین، در خصوص اثبات رشد و مانند آن، تنها اطاله زمان دادرسی، هزینه را به خود و دستگاه قضائی تحمیل می­ کنند و گامی به پیش نمی­ برند؛ در حالی که مشاوره حقوقی صدور حکم رشد این امکان را فراهم می ­­سازد تا علاوه بر شناخت مزایای حکم رشد و جنبه­ های موثر در انجام اقدامات قانونی و طیِ مسیر حقوقی، اقلام مورد نیاز حکم رشد، معایب حکم رشد و تاثیر آن در مسائل آتی و مانند آن، سنجیده شود و با دید باز و آگاهانه­ ای تصمیمات نهایی و اقدامات عملی صورت پذیرد.

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، قطعاً بدیهی ­ترین و آگاهانه ­ترین انتخاب جهت تسریع اقدامات حقوقی و اخذ حکم و احراز رشد خواهد بود.

 

معیارهای بالغ بودن از نظر صادر کننده گواهی حکم رشد چیست؟

طبق مفاد قانونِ راجع به رشدِ متعاملین، هم­چنین طبق رویه قضائی ایران که سن 18 سال تمام را مشمول مفهوم رشد می­ شناسد؛ افرادِ با سن کمتر از 18 سال، در صورت اثباتِ رشد و احرازِ گواهی رشد، رشید محسوب می­ شوند.

امری که می­ تواند مسئولیت مدنی و کیفری برای افراد به همراه داشته باشد، هم­چنانکه بسیار مسئله حائز اهمیتی است؛ بنابراین معیار و دلایلی که بلوغ و رشد در افراد را مشخص می­ نماید و منجر به صدور گواهی رشد می­ گردد؛ بسیار مهم است.

برای بررسی معیار­های بلوغ و احراز بلوغ و رشد، طبیعتاً علاوه بر بررسی علائم ظاهری و فیزیکی، بررسی بروز و نمودِ علائم جنسی در شخص، توسط پزشکیِ قانونی، افراد از منظر رشد عقلی، روانشناسی و پزشکی نیز مورد معاینه و کارشناسی قرار خواهند گرفت.

اخذ مشاوره حقوقی صدور حکم رشد از مشاوران حقوقی کاردان و زبده، در خصوص جزئیات این معیارها و احراز آن، مسلماً مفید فایده خواهد بود.

مشاوره حقوقی صدور حکم رشد، به صورت مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته در خصوص مسائلِ: صدور حکم رشد، احراز بلوغ و رشد، مسئولیت متعاقب حکم رشد و بلوغ و... و هم­چنین راجع به سایر پرسش­ها و مسائل حقوقی، ارائه می­ گردد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای صدور گواهی حکم رشد، چیست؟

 

growth sentence lawyer

وکیل اخذ حکم رشد فوری

 

به طور کلی اسناد هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی یا تصویر مصدق آن­ها، استشهادیه­ ای که مثبت ادعای درخواست صدور حکم رشد باشد و فرم درخواست صدور حکم رشد، پرداخت هزینه­ های مربوطه و ... از مدارک مورد نیاز حکم رشد محسوب می­ شوند.

سایر جزئیات و مسائل مرتبط و راهکار های حقوقی و قانونی در خصوص این امر را می ­توان با مشورت آنلاین حقوقی و مشاوره تلفنی از وکلای موسسه وکیل تلفنی، کسب نمود.

 

حل تمامی مشکلات آینده فرزندان و پیشگیری قبل از وقوع آنها

بررسی دلایل الزام به تمکین

با چه کسی می توان یک ازدواج پایدار داشت

طلاق توافقی، بهترین و فوری ترین نوع طلاق

بهترین و ارزانترین روش در مقابل ناباروری قطعی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام. دختری 18 سال و سه ماه هستم تابعیت عراق رو دارم اما اقامت ایران را دارم و ایران زندگی میکنم و مادر ایرانی دارم برای درخواست حکم رشد در ایران مشکلی برایم پیش می آید؟
زمانی که نوجوان دختر به نه سالگی وپسر به 15 سالگی می رسد می تواند با مراجعه به دادگاه حکم رشد بگیرد اما دادن حکم رشد شرایطی دارد که باید از آنها باخبر بود برای دانستن این مسائل باید از یک مشاور راهنمایی گرفت سایت وکیل تلفنی می تواند در زمینه های حقوقی به ما کمک کند ومی توانیمتنها با یک تماس با هزینه ی کمتر وفوری راهکار گرفت
سلام خسته نباشید . به طور کلی قانون سن خاصی را برای تشخیص اهلیت اشخاص معین کرده است که این سن برای دختران نه سال قمری و برای پسران پانزده سال قمری در نظر گرفته شده است. هر یک از افراد تا قبل از رسیدن به سن بلوغ، محجور محسوب شده و از تصرف در اموال خود ممنوع خواهند بود. در واقع محجور کسی است که صاحب حق بوده اما توانایی استفاده از حق خود را ندارد. فرد رشید نیز کسی است که قوه عقلایی وی برای همگان و دادگاه ثابت شده باشد و نگرانی از بابت تصرفات مالی وی وجود نداشته باشد .
سلام و عرض ادب، صدور حکم رشد با توجه به مسائل مدنی و قانونی حال حاضر، شرایط و پیچیدگی­ های خاص خود را دارد؛ در قانون ایران تعریف مشخصی از رشد موجود نیست ولی بر اساس ماده ۱۲۰۸ قانون مدنی، غیر رشید شخصی است که تصرفات او در اموال و حقوق مالی خود عقلائی نباشد؛ بنابراین از منظر حقوقی شخص غیر رشید، کسی است که از صغر سن خارج شده، ولی به درک و تمیز و تشخیص خوب از بد در امورات مالی خود نرسیده است؛ بنابراین محجور تلقی شده و اداره امورش به ولی او سپرده می­ شود.اینجانب سحر نیک پور جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .صدور حکم رشد با توجه به مسائل مدنی و قانونی حال حاضر، شرایط و پیچیدگی­ های خاص خود را دارد؛ در قانون ایران تعریف مشخصی از رشد موجود نیست ولی بر اساس ماده ۱۲۰۸ قانون مدنی، غیر رشید شخصی است که تصرفات او در اموال و حقوق مالی خود عقلائی نباشد؛ بنابراین از منظر حقوقی شخص غیر رشید، کسی است که از صغر سن خارج شده، ولی به درک و تمیز و تشخیص خوب از بد در امورات مالی خود نرسیده است؛ بنابراین محجور تلقی شده و اداره امورش به ولی او سپرده می­ شود
برای شروع مراحل صدور حکم رشد، لازم است فرد دادخواست خود را همراه با برخی مدارک به دادگاه خانواده یا دادگاه امور سرپرستی محل سکونت خود، ارائه دهد. از جمله مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱-سه قطعه عکس ۲- اصل و کپی شناسنامه ۳-پرداخت هزینه لازم برای انجام تعیین سن مراحل صدور حکم رشد (1)مراحل صدور حکم رشد (۱) مراحل صدور حکم رشد چگونه است؟ درخواست برای صدور حکم رشد در واقع یک دعوای حقوقی است که علیه ولی و یا قیم فرد و اگر فرد ولی یا قیم نداشته باشد، علیه دادستان، صورت می گیرد. با ارائه دادخواست و درخواست صدور حکم رشد علیه قیم یا ولی قهری، قاضی شخص را به پزشکی قانونی برای اظهار نظر درباره گواهی رشد ارجاع می دهد. بعد از ارائه معرفی نامه از دادگاه به پزشکی قانونی و اعلام نظر کارشناس متخصص، باید گواهی به دادگاه تحویل داده شود. در واقع، پزشکی قانونی در بخش معاینه بالینی، وظیفه کارشناسی در موضوع رشد را دارد. در مرحله بعد، در وقتی که دادگاه مقرر می کند، جلسه ای با حضور فرد تشکیل شده که در آن قاضی سوالاتی در زمینه های مختلف پرسیده و از این طریق سعی در احراز رشد یا عدم رشد او می کند. در واقع برای صدور حکم رشد، فرد از نظر رشد عقلی و جسمی توسط قاضی و پزشکی قانونی مورد معاینه و بررسی قرار گرفته و در نهایت در صورت تایید آن ها، صدور گواهی توسط مراجع قانونی امکان پذیر خواهد شد.
سلام علیکم؛ وفق ماده ۱۲۱۰ ق.م، نمی ­توان افراد را پس از رسیدن به سن بلوغ، تحت عنوان جنون یا عدم رشد، محجور دانست، مگر اینکه خلافش اثبات شود. البته سن رشد با سن بلوغ متفاوت است. سن بلوغ در دختران 9 سال قمری و در پسران 15 سال قمری و سن ازدواج در دختران 13 سال تعیین شده ست. لذا سن رشد بر اساس رویه قضایی سن 18 سال است . یعنی ادارات با رویت اسناد هویتی فرد در صورت کامل بودن سن 18 سال او را رشید فرض نموده و خدمات مالی ارائه می نمایند مگر اینکه عدم رشد او ثابت شده باشد.برخی موارد پیش می اید که فروی قبل از سن 18 سالی معامله ای مالی انجام میدهد که دران صورت با ارائه دادخواست و اخذ حکم رشد از دادگاه می خواهد که حکم رشد او را تایید نماید که دادگاه نیز وارد ماهیت شده و نهایتا با ارجاع به کارشناس رسیم موضوع را بررسی نوده و در صورت احراز رشد او نسبت به صدور حکم رشد اقدام مینماید. در صورتی که افراد صغیر یا غیر رشید بخواهند معامله انجام دهند باید با اجازه ولی یا قیم انها باشد در غیر اینصورت ان معامله یا باطل است یا غیر نافذ.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی