موسسه وکیل تلفنی

 • م ايماني گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • نیلا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۵:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • علیرضا سلیمان فز گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۴:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • مسعود بیات گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۲:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۷:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • اشرف باقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۰:۳۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • محمد میرخانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۳۶:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • ali siamaki گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۲:۲۸:۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • Amir Asadi گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۷:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی

مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی

استفاده از لغت، ایده، فکر یا تولیدات علمی دیگران بدون رضایت و اجازه‌ی آن‌ها و یا بدون ذکر نام آن‌ها برای رفرنس دهی در مقالات، پایان نامه، رساله و ... سرقت علمی نام دارد؛ این عمل در تمام کشورهای دنیا از جمله کشور ما دارای مجازات می‌باشد.

با مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی توسط کارشناسان مطلع، از انواع سرقت علمی، قوانین حقوقی مربوط به آن و مجازات این عمل اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

 

بریده ای از سخنان بانوی وکیل تلفنی در خصوص تقلبات علمی و امتحانی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"بروز تقلبات برای صاحب اثر همواره موجب مصیبت است، به خصوص هنگامی فرد متقلب از اثر شما به سود دهی کلان برسد؛ امر تقلب در بسیاری از موارد اتفاق می افتد که یکی از این موارد این است که استاد شما پس از نگارش مقاله شما نسبت به آن علاقه نشان داده و بدون هیچ دخلی در آن اصرار دارد که این مقاله به نام او درج گردد تا به شما نمره پایان ترم مناسب دهد؛ در این گونه مواقع شما می توانید تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه تماس تلفنی با وکیل متخصص در این امور متصل گردید"

 

 

قوانین حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی

 

cheating in exams rules and crimes

حل مشکلات حقوقی تقلب علمی به صورت شبانه روزی و فوری

 

مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، مربوط به یکی از آسیب‌های اجتماعی غیرقابل انکار در دنیای امروز به نام سرقت علمی است. امری که در گذشته در بین جوامع علمی در سراسر دنیا وجود داشته و به مرور زمان، با پیشرفته شدن و گسترش بیشتر علم و تکنولوژی، در سطح گسترده‌تری انجام می‌شود. به‌گونه‌ای که هر چه تعداد تولیدات علمی در یک کشور بیشتر باشد، وقوع این جرم به میزان قابل توجه‌ای افزایش می‌یابد؛ راه و روش‌های جرم انگاری این عمل بسیار دشوار است چرا که افراد به‌‌گونه‌ای حرفه‌ای این عمل را انجام می‌دهند که حتی دانشجویان زرنگ نیز قادر به تشخیص مقاله‌ی اصلی و تقلبی نمی‌باشند.

در ادامه به مفهوم تقلب علمی، انواع دلایل مراجعه به مشاور حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، مصادیق این عمل و مجازات مربوط به این جرم می‌پردازیم.

 

مفهوم حقوقی تقلب علمی چیست؟

در مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، باید به مفاهیم مربوط به تقلب علمی اشراف کامل داشته باشیم.

استفاده از لغت، ایده، فکر یا تولیدات علمی دیگران، بدون رضایت و اجازه‌ی آن‌ها و یا بدون ذکر نام آن‌ها برای رفرنس دهی در مقالات، پایان نامه، رساله و ... سرقت علمی نام دارد.

در تعریف معنایی تقلب علمی و سرقت علمی تفاوت‌هایی وجود دارد؛ تقلب علمی عمدتاً از پایه‌های تحصیلی پایین‌تر مانند ابتدائی تا پایه‌های بالاتر صورت می‌گیرد، اما سرقت علمی به‌طور کلی بیشتر مربوط به مقاطع تحصیلی بالاتر و تحصیلات تکمیلی است.

همچنین سرقت علمی با مفهوم نقض چاپ نیز تفاوت دارد؛ در حق چاپ یا کپی‌رایت به نویسنده‌ی یک اثر، حقوقی  از جمله نشر، الگو برداری، تکثیر، نمایش عمومی و... داده می‌شود و اگر فردی بدون اجازه‌ی نویسنده اصلی، کپی‌رایت مقالات را نقض کند، مرتکب مجازات می‌شود.

این چند مفهوم ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشته و برای تمامی آن‌ها در کشورمان، احکام حقوقی خاصی تصویب شده است که در صورت بروز این اتفاق برای دانشجویان، اساتید و یا محققین، می‌بایست مشاوره حقوقی تقلب علمی انجام شود تا از مفاد و مجازات این جرم اطلاعات کامل و درستی کسب کنند.

 

دلایل مراجعه به مشاوره حقوقی تقلب علمی برای جرم انگاری این عمل چه عواملی می‌باشند؟

 

reasons to get consultancy about cheating

نحوه اثبات مورد تقلب قرار گرفتن

 

تقلب علمی به‌طور کلی هم توسط دانشجویان و هم توسط اساتید ممکن است اتفاق بیفتد. گاهاً پیش‌ آمده است که در جلسات مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، فرد شکایت کننده، اساتید دانشگاهی بوده‌اند که دستاوردها و تحقیقاتشان توسط محققین، دانشجویان یا اساتید دیگری به سرقت رفته است. همچنین یکی دیگر از عوامل مراجعه‌ی افراد به مشاوره حقوقی تقلب علمی، انتشار مقالات دانشجویان، سرقت علمی اساتید از دانشجویان و دزدی اساتید از پروژه‌های تحقیقاتی این افراد است.

 

جرم انگاری نوشتن پایان‌نامه دیگران

در مشاوره حقوقی تقلب علمی، متوجه خواهید شد که تقلب علمی روش‌های مختلفی دارد که از نوع ظاهر و سبک با یکدیگر دارای تفاوت‌هایی می‌باشند. در تقلب و سرقت علمی ظاهری، فرد خاطی به تغییر دادن نام، آدرس مقاله‎ها، پایان‌نامه‎ ها و رسالات، می‌پردازد؛ به عنوان مثال در نوشتن پایان‌نامه‌، فرد داده‌ها و متون را از مقالات و پایان‌نامه ‌های دیگر نویسندگان، به‌طور کامل یا جزئی کپی کرده و آن‌ها را بدون رفرنس دهی به پایان‌نامه خود وارد می‌کند. به این نوع پایان‌نامه‌ها و نوشته‌ها، مقالات معجون نیز می‌گویند.

نویسنده‌ی این مقالات و پایان‌نامه‌ها که به مقاله‌ساز نیز معروف است، به‌گونه‌ای نوشته‌ها، داده‌ها، نمودارها و جداول را  تغییر می‌دهد که تشخیص اصل و فرع بودن مقالات و پایان‌نامه‌ها، از یکدیگر بسیار دشوار باشد. این عمل نیز در دسته‌ی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، جای می‌گیرد که برای تشخیص و پیگیری بیشتر به مشاوره حقوقی تقلب علمی نیاز دارد.

 

آیا نگارش مقالات دانشجویان تقلب علمی است؟

 

cheating in exams

تقلب علمی اساتید از دانشجویان نخبه

 

یکی دیگر از علل مراجعه‌ی افراد به مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی، به نگارش درآوردن تحقیقات و مقالات علمی و دانشگاهی دانشجویان است؛ این امر در صورتی جرم است که فرد نگارش دهنده بدون اجازه از دانشجو و با کپی کردن جملات و پاراگراف به پاراگراف از مقاله دیگران و یا با اقتباس شیوه‌ی نوشتاری و نگارشی از دانشجویان دیگر، به ابتکارات دانشجو لطمه بزند.

به این مدل از تقلب و سرقت علمی، style plagiarism یا سرقت علمی سبکی می‌گویند. در این روش ممکن است کل محتوای مقاله یا پایان‌نامه مانند عنوان، داده‌ها، نمودارها و... به خود فرد نویسنده متعلق باشد، اما برای نوشتن بخشی از مقاله‌ی خود از قالب و سبک نگارشی فرد دیگری استفاده کرده باشد. این عمل به‌طور عمده هنگامی رخ می‌دهد که فرد در تهیه‌ی مقاله ‌ی خود، هنگام جمع آوری اطلاعات لازم، به منابع با زبان‌های دیگری مراجعه می‌نماید و چون با زبان آن‌ها آشنایی ندارد از قالب نگارشی دیگر افراد به طور کامل و یا جزئی در مقاله خود استفاده می‌کند. این امر نیز در جلسات مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی به خوبی مطرح و بررسی می‌شود.

 

برای برخورد با گرفتن نمره‌ی قبولی دانشجویان دختر به بهای سنگین چه باید کرد؟

 

girls getting good mark by sleeping with their teachers

سخت نمره دادن استادان به دختران برای همخوابی با آنها

 

همچنین در مشاوره حقوقی تلفنی، یکی از عمده مشکلات مطرح شده توسط دانشجویان و به ویژه دانشجویان دختر، گرفتن نمره‌ی قبولی از اساتید است، این افراد توسط برخی از اساتید دانشگاه خود برای گرفتن نمره‌ی قبولی، تحت فشارهای مختلفی قرار می گیرند، چه برای درس‌های معمول ترمی و چه برای قبولی و پذیرش پایان‌نامه و پروپوزال، بهتر است در صورت مواجهه با این مسئله با یک مشاور حقوقی قابل اطمینان، مشورت داشته باشد.

 

تقلب علمی دانشجویان یا ثبت مقالات تالیفی دانشجو توسط  اساتید چه مجازاتی دارد؟

تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی دارای مجازاتی است که در صورت شکایت فردی، بسته به نوع و میزان تخلف مشمول این مجازات می‌شود.

براساس تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 1396، مجازات تقلب و سرقت علمی به صورت زیر می‌باشد:

 

ماده واحده ـ تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، گزارش یا سایر آثار مکتوب و ضبط شده پژوهشی، علمی و یا هنری اعم از الکترونیک و غیرالکترونیک توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل با هدف ارائه کل اثر و یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود، جرم محسوب شده و مرتکب یا مرتکبان علاوه بر واریز وجوه دریافتی به خزانه دولت، مشمول مجازات به شرح زیر هستند:

 

 1. ارتکاب جرم توسط شخص حقیقی مشمول مجازات جزای نقدی درجه سه و محرومیت از حقوق اجتماعی درجه ۶ است.

 2. در صورت ارتکاب جرم توسط شخص حقوقی علاوه بر مجازات مرتکب، مدیران و گردانندگان مربوطه، مجازات شخص حقوقی حسب مورد مطابق مواد ۲۰، ۲۱ و ۲۲ قانون مجازات اسلامی مصوب یکم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ تعیین می‌شود.

 

همچنین قوه مقننه، پیشنهاداتی نیز به افراد برای جلوگیری از بروز این عمل، به وارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده است که این پیشنهادات شامل:

 

 1. ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری از طریق گنجاندن دروس ذیربط و اصلاح سرفصل برنامه‌های درسی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی.

 2. الزام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی به اعمال نظارت دقیق بر رعایت حقوق مالکیت فکری در آثار علمی و پایان‌نامه‌ها و رساله‌های‌ دانشجویی

 3. اعمال مجازات انتظامی اخراج دانشجو یا ابطال پایان‌نامه یا رساله یا مدرک تحصیلی در صورت احراز جرم موضوع این قانون با توجه به میزان تخلف.

 4. اعمال مجازات انتظامی تنزل رتبه یا پایه عضو هیأت علمی، اخراج و لغو قرارداد در صورت احراز جرم موضوع این قانون با توجه به میزان تخلف.

 

نکته: در جلسات مشاوره حقوقی تقلب علمی توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی می‌توانید از تمامی بندها و تبصره‌های قانون اساسی در رابطه با مجازات مربوط به تقلب علمی دانشجویان و اساتید، مطلع شوید و پرونده‌ی خود را به خوبی پیگیری نمایید.

 

hard marks from teachers to female students

دلایل سخت نمره دادن اساتید به دختران دانشجو

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

خدمات 24 ساعته آنلاین و تلفنی ثبت انواع شرکت ها

مشاوره حقوقی 24 ساعته تلفنی و آنلاین در تمامی زمینه های ملکی

درخواست مشاوره  حقوقی دیوان عدالت اداری

حل مشکلات کارآموزان وکالت به صورت 24 ساعته

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی