موسسه وکیل تلفنی

  • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
  • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
  • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست دستور موقت

نگارش دادخواست دستور موقت 

 

دستور موقت، به منظور جلوگیری از وارد شدن ضرر غیر قابل جبران به شاکی پرونده ای می باشد که طرف شکایت ملزم به عدم اجرای عملی است که به شاکی پرونده ضرر غیر قابل جبرانی وارد می کند. به دستور موقت، دادرسی فوری و دستور موقت دادگاه هم گفته می شود، زیرا این دستور از طرف قاضی و به تایید رییس حوزه قضایی صادر می شود.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
280.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 200.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

دستور موقت را می توان طبق قانون آیین دادرسی، دادرسی فوری در نظر گرفت و در این صورت ذی نفع، با ارائه دادخواست دستور موقت، از دادگاه تقاضا دارد که به صورت فوری به اموری رسیدگی کند. صدور چنین دستور می تواند قبل از آن که دعوا توسط دادگاه رسیدگی شود و یا این که در حین رسیدگی به اصل دعوا، صورت گیرد. صدور درخواست دستور موقت، به صورت شفاهی و یا کتبی است و این موضوع به اختیار ذی نفع بستگی دارد که درخولسن مزبور را شفاها اعلام نماید یا آن را کتبا در اختیار دادگاه قرار دهد.

 

در صورتی که خواهان بخواهد دستور موقت را به صورت کتبی ارائه کند، باید مبادرت به نگارش دادخواست دستور موقت نماید. درخواست شفاهی دستور موقت نیز در جلسات رسیدگی توسط ذی نفع اعلام شده و سپس در صورت مجلس قید می گردد و در نهایت نیز درخواست کننده آن را امضاء می کند. شیوه تنظیم دادخواست دستور موقت به مانند سایر دادخواست های حقوقی، باید بر اساس مقررات قانون آیین دادرسی مدنی باشد. در صورت عدم رعایت تشریفات درج شده در قانون، امکان رسیدگی به دادخواست مزبور توسط دادگاه وجود ندارد.

 

از این حیث برای تنظیم دادخواست دستور موقت باید از وکیل کمک گرفته یا اگر قصد دارید که شخصا اقدام به نگارش چنین دادخواستی کنید اما اطلاعات زیادی از شیوه نگارش آن ندارید، می توانید از مشاوره حقوقی وکلا استفاده نمایید. در هرصورت جهت نگارش دادخواست صدور دستور موقت طبق اصول دادخواست نویسی و با رعایت موازین قانونی، از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید. همچنین می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان در سایت بهره مند شوید

       

                         

 

                 

 

 

 

منظور از دستور موقت چیست؟

در پاسخ به این سوال که دستور موقت چیست باید گفت که چنین دستوری در موارد فوری برای انجام دادن یا عدم انجام اموری از طرف ذی نفع صادر می شود. طبق ماده 310 قانون آیین دادرسی مدنی، در اموری که تعیین تکلیف آن فوریت دارد، دادگاه بنا به تقاضای ذی نقع، اقدام به صدور دستور موقت می کند. دستور موقت ممکن است در ارتباط با جلوگیری از انتقال اموال باشد و یا این که منع کردن اموری از مرجع قضایی تقاضا شود.

بنا بر ماده 317 قانون آیین دادرسی مدنی، دستور موقت، تحت هیچ شرایطی تاثیری در اصل دعوا نخواهد داشت. در این صورت، ذی نفع باید درخواست جداگانه ای را در این زمینه از دادگاه تقاضا نماید که دادگاه نیز در صورت فوریت داشتن، درخواست مطرح شده از طرف ذی نفع، اقدام به رسیدگی آن می کند. در واقع اگر ذی نفع، موضوعی را مطرح نموده باشد که نتوان حالت فوریت را برای آن در نظر گرفت، دستور موقت صادر نمی شود.

 

دستور موقت در واقع نهادی است که در اغلب مواقع، ذی نفع یا وکیل وی تمایل دارد آن را حتی پیش از اقامه دعوا به کار گیرد و در نتیجه تشخیص موارد صدور دستور موقت نها تنها برای ذی نفع، بلکه برای دادگاه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 

در چه مواردی دستور موقت صادر می شود؟

موارد صدور دستور موقت به شرایط دادرسی فوری مرتبط است. در واقع اگر دادگاه تشخیص دهد که درخواست مطرح شده از طرف ذی نفع، در حالت فوری قرار دارد، در این صورت در اسرع وقت اقدام به صادر کزدن چنین درخواستی نموده و اقدامات لازم جهت رسیدگی به چنین درخواستی را انجام می دهد. شرایط فوریت درخواست ارائه شده به عنوان اصلی ترین مورد برای صدور دستور موقت محسوب می شود.

عموما در ارتباط با مواردی که به منظور منع نقل و انتقال ملکی انجام شود، صدور دستور موقت انجام می گردد. ماده 316 قانون آیین دادرسی مدنی عنوان می کند که دستور موقت، ممکن است که در مورد توقیف اموال یا انجام عمل و یا منع امری باشد. در صورتی که ذی نفع از دادگاه بخواهد که به درخواست وی رسیدگی کند اما فوری بودن تقاضای وی برای دادگاه به اثبات نرسد، صادر شدن دستور موقت امکان پذیر نیست.

 

 

 

 

 
 
 

مرجع صالح برای رسیدگی به دستور موقت 

مرجع صالح به رسیدگی درخواست صدور دستور موقت همان دادگاهی که به اصل دعوا رسیدگی می کند. در واقع دعوایی که در دادگاه مطرح شده و در این صورت ذی نفع نیز صدور دستور موقت را درخواست می کند، رسیدگی به این درخواست در دادگاه مربوطه انجام می شود. به بیان دیگر، دادگاه رسیدگی کننده به دعوا مطروحه، صلاحیت قانونی برای صادر کردن دستور موقت را دارد.

براساس ماده ۳۱۱ ق.آ.د.م، چنانچه اصل دعوا در دادگاهی مطرح باشد، مرجع دستور موقت همان دادگاه است؛ در غیر این صورت مرجع صالح مرجعی است که صلاحیت رسیدگی به اصل دعوا را دارد. چنانچه شخصی بخواهد قبل از اقامه دعوا در دادگاه، دادخواست دستور موقت تقدیم نماید براساس صلاحیت دادگاه می تواند مرجع صالح برای رسیدگی به دادخواست دستور موقت را تعیین نماید.

 
 

انواع دستور موقت

به طور کلی می توان دستور موقت را به 3 دسته تقسیم کرد :
-دستور موقت توقیف مال
-دستور موقت جلوگیری از انجام عمل 
-دستور موقت جلوگیری از انجام امری
 
 
 
 
 
 
 
 

نمونه دادخواست دستور موقت

از جمله یکی از نمونه دادخواست دستور موقت می توان به دستور موقت منع فروشنده از فروش ملک به دیگری اشاره نمود. هرگاه ملکی، طی مبایعه نامه عادی، مورد معامله قرار گرفته باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی آن به خریدار خودداری کند و خریدار نیز دعوا الزام به تنظیم سند رسمی علیه فروشنده را اقامه کرده باشد، با توجه به این که در این شرایط احتمال دارد که فروشنده ملک را با سند رسمی به دیگر منتقل کند، خریدار می تواند از دادگاه درخواست کند که دستور موقت مبنی بر منع فروشنده از انتقال ملک را صادر کند تا چنانچه در اصل دعوا، حکم به نفع خریدار صادر شود، اجرای حکم با مانعی که که ناشی از انتقال ملک به دیگری است، روبرو نشود.

 

 

هزینه نگارش دادخواست دستور موقت 

نگارش دادخواست دستور موقت در موسسه وکیل تلفنی با هزینه ای مناسب در حدود 250 هزارتومان انجام می شود که در مقایسه با تعرفه سایر موسسات بسیار مقرون به صرفه می باشد. ضمن اینکه این نگارشات بارها بررسی شده و کاملا تضمینی است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

برای تنظیم دادخواست دستور موقت چه باید کرد؟

شما می توانید با شماره 09212242670 تماس گرفته و موضوع خود را مطرح نمایید. پس از دریافت مشاوره حقوقی تلفنی با یکی از وکلای متخصص در حوزه مورد نظرتان، در صورت نیاز به نگارش دادخواست، هزینه را واریز کرده و فیش را به واتس اپ 09212242670 ارسال می نمایید. مجدد وکیل با شما تماس گرفته توضیحات تکمیلی را از شما می خواهند سپس مدارک مورد نیاز را برای وکیل ارسال می کنید .وکیل مدارک شما را بررسی کرده و در مدت کمتر از 24 ساعت دادخواست شما را به صورت فایل ورد یا پی دی اف برای شما ارسال می کند. 

جهت دریافت مشاوره حقوقی  و تنظیم این نوع دادخواست و همچنین اخذ مشاوره حقوقی دستور موقت، کافیست با شماره 09212242670 تماس حاصل فرمایید.

 
 
 
 
 
 
 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

درود آیا تودیع خسارت احتمالی بابت صدور دستور موقت دادگاه قبل تایید معاون قضایی یا پس از آن پرداخت می‌شود باتشکر
با سلام وارزوی سلامتی برای شما دست اندر کاران موسسه وکیل تلفنی تجربه ی من از مشاوره با وکیل شما بسیار رضایت داشتم بسیار عالی از همه نظر خیلی با درایت و ادیبانه و برخورد کردند از زحماتشون و زحماتتون و تجارت کاربردیتون ممنون و مچکرم.
با سلام و عرض خسته نباشید و قدردانی فراوان از موسسین موسسه وزین وکیل تلفنی بابت ارائه مطالب مفید و کاربردی با آرزوی موفقیت و کامیابی روزافزون برای اعضای محترم موسسه وزین وکیل تلفنی
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام مطالبی که در مورد دستور موقت آمده مفید وقابل استفاده است اما متاسفانه اغلاط نگارشی وانشائی در آن زیاد دیده می شود که این به کیفیت آنها صدمه می زند درج برخی از دستور موقت های درخواست شده در عمل وموافقت ویا عدم موافقت با آنها در روشن شدن مطالب برای افرادی که به طور تخصصی وحرفه ای کار نکرده اند می تواند مفید باشد
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران محترم در خصوص دستور موقت لطفا شرايط درخواست را در محاكم قضايي و ديوان عدالت بررسي نماييد و اينكه فلسفه دستور موقت و تامين خواسته در بانون آيين دادرسي مدني كشورمون چيست! دستور موقت يكي از اهرم هاي فشار و اجرايي قانونگذار مي باشد
با سلام خدمت کاربران عزیزو محترم موسسه وکیل تلفنی.بعضی امور در عالم واقع فوری هستند و باید به فوریت به آنها رسیدگی شود مثل بحث ملاقات فرزندان در اختلافات خانوادگی که به خاطر فوریت ان نهادی به نام دستور موقت ایجاد شده است این نهاد نهادی کاربردی در حقوق بوده که اکثر کاربران به طور دقیق اطلاعی از ان ندارند بدین منظور پیشنهاد ما مطالعه دقیق مطالب بالا و طرح دستور موقت توسط وکلای باتجربه موسسه است.با تشکر مسیح اقاداودی از وکلای موسسه
سلام وقت بخیر سپاس از مطالب مفید وب سایت خداقوت
با سلام خدمت کارمندان محترم موسسه وکیل تلفنی .موضوع دستور موقت یکی از مهمترین مباحث کاربردی در زمینه دادخواست های حقوقی است بویژه در موراردی که امکان تضییع حقوق خواهان وجود داشته واگر چنین دستوری صادر نشود ممکن است اموال فرد یا حقوق حقه وی از بین رود مثلا در مورد موضوع ملاقات فرزند چون مدت طولانی طول می کشد تا رای اصلی صادر شود تقاضای دستور موقت کمک زیادی در جهت ملاقات پدر یا مادر با فرزند می نماید .لذا اضافه کردن درخواست دستور موقت کمک شایانی به خواهان در تسریع رسیدگی به خواسته ای وی دارد .خواهشمند است در این زمینه از مشاوره اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت 15241 از طریق تماس با موسسه استفاده نمایید
من دیروز که با سایت وکیل تلفنی آشنا شدم واقعا متوجه شدم وکالت بهترین حرفه دنیاست واقعا عشق است کار وکلا وکالت به نظرم شغل نیست. خیلی وکلاتون عالیند. من که ازشون راضی بودم خداهم راضی باشد
ممنون از شما
سلام..میخواستم از زحمات موسسه تشکر کنم که در کوتاهترین زمان ممکن با مشاوران و وکلای خبرشون ما را در رفع مشکلات قضایی کمک میکنند و با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان ممکن پشتیبانمان هستند.جا داره از وکلای دلسوزی چون خانم بهاره توکلی پور هم بخاطر مشاوره کامل و خوبشون سپاسگزاری کنم.سپاس
سلام و خسته نباشید مطالعه مقالات مفید و اطلاعات کاربردی که شما در سایت قراد میدهید جهت آشنایی عموم افراد جامعه با حق و حقوقی که دارند عملی شایسته تقدیر و تشکر است. از موسسه وکیل تلفنی نهایت تشکر دارم که به نیاز های کاربران توجه دارند و دلسوزانه در جهت رفع نگرانی و مشکلات میکوشید. پیروز باشید
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی