موسسه وکیل تلفنی

 • شاهرخ محمدی قلعه تکی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱:۴۳:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

اثبات بیع (معامله)

اثبات بیع (معامله)

از نظر حقوق موضوعه ایران بیع عقدی لازم و رضایی می باشد؛ یعنی پس از توافق بایع (فروشنده) و مشتری (خریدار) در مبیع  (مال فروخته شده) و قیمت آن (ثمن معامله) به ایجاب و قبول (الفاظی مانند خریدم و فروختم) واقع (برقرار) می شود (اصل رضایی بودن عقود)؛ ممکن است بیع به داد و ستد (بدون مقدمات و الفاظ خاص صرفاً با قبض و اقباض) نیز واقع گردد و صرفاً اگر در ایجاب و قبول، الفاظ و عبارات صریح در معنی بیع باشد کفایت می کند از نظر ادله ی اثبات عقد بیع می توان به سند رسمی، اسناد عادی (مبایعنامه، قولنامه)، شهادت شهود و. ..اشاره کرد و همانطوری که در قبل اشاره شد چون عقد بیع عقدی تشریفاتی و عینی نمی باشد، احتیاجی به قبض و اقباض و تحویل و تسلیم مبیع در لحظه ی وقوع نمی باشد، جز در موارد خاصی مانند بیع صرف و فروش اموال دولتی که با مزایده انجام می شود.

 

توصیات بانوی وکیل در خصوص یکی از مشکلات حقوقی رایج در انواع بیع ها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اثبات بیع یکی از دعاوی مبتلابه در محاکم دادگستری است که با تقدیم دادخواست از طرف خواهان مدعی بیع، مطرح می شود و شما با استعانت از وکلای مجرب و متخصص در این حوزه در موسسه وکیل تلفنی (021476259) بصورت آنلاین و درخواست نگارش این دادخواست، دعوی خود را  مطرح و فایل آن را بصورت آنلاین دریافت کنید؛ یا اینکه می توانید از طریق لمس تصویرک زیر به صفحه تماس تلفنی به وکلای امور معاملاتی و پایه یک متخصص ما متصل گردید"

 

 

اثبات بیع شفاهی

 

verbal proof of Trade

اثبات معامله (بیع) آنلاین و فوری 24 ساعته

 

همانطور که بیان شد بر اساس قانون مدنی ایران، همین که طرفین به بیع توافق نمایند، تراضی اراده ها، قصد و رضای طرفین حاصل شود؛ عقد بیع منعقد و بغیر از موارد خاص مقرر شده در قانون اصولاً به صرف توافق طرفین خریدار و فروشنده عقد بیع محقق می گردد ولو آنکه مکتوب نشده باشد و شفاهی باشد.

برای این منظور باید دادخواست تأیید و اثبات وقوع عقد بیع را به محاکم دادگستری ارائه داد و نکته قابل توجه اینکه در افتراق دو مال منقول و غیر منقول باید گفت دعوای تأیید و اثبات وقوع عقد بیع شفاهی اموال منقول، به تنهایی قابلیت استماع دارد اما در مورد اموال غیر منقول و املاک بنا بر رویه اکثریت محاکم دادگستری به استناد مواد 22و46  و 47 و 48 قانون ثبت اسناد و املاک، می بایست بهمراه دعوای الزام به تنظیم سند رسمی تقدیم محاکم گردد.

دادگاه صالحه نیز برای تقدیم این دادخواست ها برای اموال منقول، دادگاه محل اقامت خوانده و یا محل انعقاد قرارداد و یا اجرای تعهد به استناد مواد 11، 12، 13 قانون آیین دادرسی مدنی است؛ ولی در مورد املاک دادگاهی که ملک مورد تنازع در حوزه قضایی آن واقع شده است.

در مورد تعیین بهای خواسته اگر ثمن بیع پول باشد، باید از حیث مقدار و دیگر شرایط معلوم و معین باشد و جای هیچ گونه ابهامی نباشد؛ ولی در عوضی غیر از وجه نقد و پول (چه در مبیع چه در ثمن)، بایستی از نظر وصف مقدار و جنس و اوصاف تاثیرگذار در قیمت معلوم باشد و جهل یکی از عوضین نباید بگونه ای باشد که باعث عدم انعقاد بیع شود (ماده 233 قانون مدنی).

در ارتباط با مراتب فوق الذکر و هر سوال حقوقی دیگر براحتی می توانید از خدمات آنلاین و تلفنی موسسه حقوقی ما به صورت 24 ساعته بهره مند گردید.

 

اثبات بیع با قولنامه

 

proof of Trade with contract

اثبات فوری قولنامه به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

در ابتدا باید بدانیم که قولنامه چیست؛ قولنامه سندی است که طی آن دو نفر در برابر هم تعهد می کنند که شرایط لازم برای انعقاد قرارداد درآینده را فراهم کنند، در تاریخ معینی در محل دفترخانه یا مشاور املاک مجاز حاظر شوند شوند و معامله ای را بر اساس شرایط قولنامه انجام دهند؛ توجه داشته باشید که در صورت عدم حضور مبلغی را که بعنوان وجه التزام عدم حضور تعیین شده باشد پرداخت کنند.

در بعضی مواقع شرایط دو طرف معامله برای انعقاد عقد اصلی فراهم نمی باشد، مانند اینکه ثمن معامله یا موضوع معامله تماماً موجود نمی باشد؛ ولی مثل اینکه در خرید خانه یا آپارتمان پیش فروش، باید پرداخت عوارض و مالیات و یا مجوز از شهرداری گرفته شود.

پرسش: مبنای قانونی قولنامه ماده 10 قانون مدنی و اصل الزام آور بودن قردادها و تعهدات خصوصی فی ما بین افراد می باشد و دو طرف با هم قراردادی منعقد می کنند که به وعده قرارداد یا پیش قرارداد یا در اصطلاح قولنامه نامیده می شود و حال باید گفت آیا با انعقاد قولنامه بیع قابل اثبات می باشد؟

 • پاسخ: اگر در نگارش قولنامه تمامی موارد ذیل رعایت گردد در اینجاست که بعنوان یک سند عادی فروش مبیع برای او در محکمه به اثبات می رسد و با طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مبیع قانوناً به تملک مالک در خواهد آمد:
 • اولاً: قولنامه بایستی در دفترخانه اسناد رسمی یا بنگاه معاملاتی مجاز به ثبت رسیده باشد.

 • ثانیاً: هم نام و مشخصات فروشنده، هم خریدار به صراحت به همراه نام و امضاء 2 شاهد واجد شرایط مرقوم گردد.

 • ثالثاً: موضوع معامله (مبیع) و تمامی اوصاف، شرایط، توابع، منضمات، ملحقات، مشاعات آن، ثمن معامله و نحوه ی پرداخت آن با جزئیات کامل درج شده باشد، لذا بهتر است با چک تضمینی انجام گردد.

 • رابعاً: وجه التزامی در قولنامه قرارداده شده باشد تا اگر یکی از طرفین به تعهدات خود عمل نکرد، علاوه بر انجام تعهد از طرف مقابل بایست خسارت وجه التزام تعیین شده را نیزپرداخت کند.

 • خامساً: اگر مورد معامله از اموال موروثی باشد، گواهی انحصار وراثت و همچنین تصفیه حساب مالیات بر ارث منضم قولنامه باشد.

 • سادساً: طرفین دقت کنند که طرف مقابل از محجورین باشد.

 • و سایر شرایط ...

 

در این ارتباط هر گونه سوال یا مشکلی حقوقی خود را می توانید با موسسه حقوقی ما بصورت آنلاین و یا مشاوره تلفنی وکیل تلفنی مطرح و به پاسخ قانونی رسید.

 

مدارک لازم برای اثبات بیع