موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

آشنایی با ضمانت نامه در قرارداد

ضمانت نامه قرارداد به چه معنا است؟

قبل از اینکه با انواع ضمانت نامه در قرارداد آشنا شوید بهتر است تعریفی از خود ضمانت نامه بدانید. ضمانت نامه در واقع تعهدی برای پرداخت کردن وجه مورد ضمانت در برابر انجام تعهدات شخص ثالث است. در واقع هدف از دریافت این ضمانت نامه پایبند بودن طرفین به تعهدات معامله است. در صورتی که تعهدات انجام نشود می‌توان  اقدام به استرداد شرایط ذکر شده در قرارداد کرد. ضمانت‌نامه انواع مختلفی دارند پس زمانی که قصد داشتید چنین تعهداتی را امضا کنید بهتر است از قبل با وکیل در ارتباط باشید. مشاوره حقوقی با وکیل در این مسائل بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت نداشتن اطلاعات حقوقی کافی  با امضا کردن ضمانت نامه  مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌شود. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین به شما در این زمینه کمک می‌کند.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

ضمانت نامه حسن انجام تعهدات

یکی از انواع ضمانت نامه در قرارداد، ضمانت نامه پیمان یا حسن انجام تعهدات است. در این نوع ضمانت‌نامه مطابق با ماده 34 شرایط عمومی پیمان در هنگام نوشتن ضمانت‌نامه برای انجام تعهدات، فرد پیمانکار موظف است ضمانت نامه‌ای معادل 5 درصد از مبلغ اولیه قرارداد را از بانک دریافت کند و ضمیمه اسناد را به کارفرما تحویل دهد. لازم به ذکر است این ضمانت نامه تنها تا یک ماه پس از پیمان اعتبار دارد. عدم دانش کافی در این مسائل می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند به همین دلیل بهتر است قبل از امضا کردن هر گونه ضمانت‌نامه‌ای، با یک وکیل متخصص مشورت کنید. مشاوره حقوقی 24 ساعته یکی از خدمات مجموعه وکیل تلفنی است. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید و سوال خود را از یکی از وکلای معتبر این مجموعه بپرسید.

ضمانت نامه در قرارداد

انواع ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری

ضمانت نامه در قرارداد انواع مختلفی دارد به همین دلیل باید یکی از آن‌ها را متناسب با کاری که دارید انتخاب کنید. در صورتی که تازه به این حوزه وارد شده‌اید و اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید بهتر است از یک وکیل و فرد متخصص کمک بگیرید. به کمک وکیل می‌توانید تمام بندهای قانونی را در قرارداد خود لحاظ کنید و از وارد شدن هر گونه مشکلی از جانب کارفرما یا پیمانکار جلوگیری کنید. در ادامه شما را با انواع ضمانت‌نامه‌ها آشنا می‌کنیم.

 • ضمانت‌نامه شرکت در مزایده یا مناقصه

یکی از انواع ضمانت نامه در قرارداد پیمانی، ضمانت نامه شرکت کردن در مزایده یا مناقصه است. این ضمانت نامه برای تضمین کردن قیمت پیشنهادی پیمانکار برای اجرا داده می‌شود. بعد از انتشار آگهی در یکی از روزنامه‌ها باید از اشخاص دارای صلاحیت دعوت شود تا در مزایده یا مناقصه شرکت کنند. این افراد بعد از ارسال پیشنهاد و گرفتن ضمانت شرکت کردن در مناقصه حضور پیدا می‌کنن. نفرات انتخاب شده در ردیف‌های یک تا سه قرار می‌گیرند. در صورتی که نفر اول از پیشنهاد خود منصرف شود، ضمانت نامه‌ای که به شرکت داده شده است ضبط می‌شود و نفر دوم برای انجام پروژه جایگزین می‌شود. لازم به ذکر است بعد از مشخص شدن برنده سایر پیمانکاران باید برای ابطال ضمانت‌نامه به بانک مراجعه کنند.

مشاوره حقوقی در قراردادهای بانکی

 • ضمانت‌نامه حسن انجام کار

ضمانت نامه در قرارداد دیگری که بسیار اهمیت دارد، ضمانت‌نامه حسن انجام به موقع کار است. این ضمانت‌نامه تعهداتی است که شخص پیمانکار دارد و باید در هنگام امضا قرارداد به کارفرما داده شد. همانطور که گفتیم این نوع ضمانت‌نامه 5 درصد مبلغ اولیه پیمان است. لازم به ذکر است در این نوع ضمانت‌نامه از پرداخت کردن در هر صورت وضعیت به پیمانکار باید 10 درصد بابت سپرده وجه الضمان کسر شود. دریافت ضمانت‌نامه مسئله‌ای نیست که بتوانید به سادگی از آن رد شود در نتیجه بهتر است قبل از هر کاری با یک وکیل در این زمینه صحبت کنید. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین می‌تواند در این مسئله بسیار به شما کمک کند.

مشاوره حقوقی انلاین قراردادها

 

 • ضمانت‌نامه پیش پرداخت

از دیگر انواع ضمانت نامه در قرارداد می‌توان به ضمانت‌نامه پیش پرداخت اشاره کرد. در این ضمانت‌نامه قبل از انجام پیمان، پیمانکار باید درصدی را برای خرید مصالح و تجهیزات پرداخت کند. این مبلغ همزمان به پیشرفت کار از جانب کارفرما مرتبا کم می‌شود. معمولا این ضمانت‌نامه برای مبلغ اولیه 20 درصد است. مشاوره حقوقی با وکیل بهترین کاری است که باید در هنگام قرارداد بستن انجام دهید. وکیل از تمام جزئیات حقوقی ضمانت‌نامه‌ها آگاه است در نتیجه بدون اینکه مشکلی برای شما به وجود بیاید پرونده حقوقی شما را حل می‌کند.

مزایای ضمانت نامه در قرارداد

 • ضمانت‌نامه غیر قابل برگشت است در نتیجه امکان سر باز زدن از تعهد وجود ندارد.
 • ضمانت‌نامه بانکی از قرارداد پایه مستقل است پس تنها در زمانی که مطالبه وجه الضمان باشد می‌توان آن را پرداخت کرد.
 • ضمانت نامه غیر قابل انتقال است.

ضمانت نامه استراد کسور وجه الضمان

با توجه به قراردادی که بین کارفرما و پیمانکار نوشته می‌شود همزمان با انجام پروژه فرد ضمانت خواه یا همان پیمانکار می‌تواند در هر مرحله هزینه‌های انجام شده تا آن لحظه را برای کارفرما ارسال کند، بعد از تایید کارفرما 10 درصد از آن به عنوان کسور وجه الضمان کسر می‌شود و مابقی آن به پیمانکار پرداخت می‌شود. این نوع ضمانت‌نامه در واقع برای اطمینان از حسن اجرای تعهدات است تا در صورتی که پروژه نقص یا مشکلی داشت کارفرما بتواند از وجه الضمان کسر شده خسارت را پرداخت کند. بعد از انجام این کار کارفرما می‌تواند برای ضمانت نامه استرداد کسور وجه الضمان و پرداخت مبلغ کسر شده به پیمانکار مراجعه کند. مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل مهم‌ترین کاری است که باید قبل از امضای ضمانت نامه در قرارداد انجام دهید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

مشاوره حقوقی فوری با وکیل 
مشاوره حقوقی تلفنی برای نگارش قرارداد های فوری 
وکیل برای نگارش قرارداد های مشارکت در ساخت 
هزینه نگارش قرارداد های ملکی توسط وکیل متخصص در امور قراردادها 
ضمانت اجرای قراردادهای پیمانکاری 
مشاوره حقوقی انواع قراردادها

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

ضمانت نامه به معنی بر عهده گرفتن پرداخت وجه مورد ضمانت در صورت عدم ایفای تعهدات تحت قرارداد توسط شخص ثالث می باشد. بدین ترتیب ضمانت صادر شده از بانک موجب فراهم شدن زمینه اطمینان در مناسبات طرفین معامله و تسهیل و تسریع در ایفای تعهدات و حسن اجرای آن می شود. بر این اساس هدف از گرفتن ضمانت نامه پایبندی طرف معامله به تعهد، تامین یا جلوگیری از تضییع حقوق دو طرف معامله می باشد و استرداد یا ضبط آن تابع شرایط مقرر در قوانین و مقررات قراردادهاست. پیشنهاد می کنیم مطلب “تمدید اعتبار ضمانت نامه در عملیات پیمانکاری” را نیز در این باره مطالعه نمایید. انواع ضمانت نامه های پیمانکاری ۱) ضمانت نامه شرکت در مناقصه یا مزایده ضمانت نامه شرکت در مناقصه یا مزایده جهت تضمین قیمتی که پیمانکار برای اجرای طرح پیشنهاد داده است اخذ خواهد شد. به این صورت که پس از انتشار آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و دعوت از اشخاص واجد شرایط برای شرکت در مزایده یا مناقصه و بررسی پیشنهادات ارسال شده و گرفتن ضمانت شرکت در مناقصه از پیمانکاران، پیشنهادات ردیف های ۱ و ۲ و ۳ که نسبت به سایر پیشنهادات، قیمت های مناسب تری ارائه کرده بودند به ترتیب به عنوان برنده انتخاب خواهند شد. چنانچه برنده اول به دلایلی از پیشنهادات خود عدول نماید ضمانت نامه شرکت در مناقصه از وی ضبط خواهد شد و از نفرات بعدی انتخاب شده برای انجام پروژه دعوت به عمل خواهد آمد. گفتنی است پس از تعیین برنده، اصل ضمانت نامه سایر پیمانکاران شرکت کننده در مناقصه جهت ابطال به بانک برگردانده خواهد شد. ۲) ضمانت نامه حسن انجام تعهدات (ضمانت نامه حسن انجام کار) ضمانت نامه حسن انجام تعهدات جهت انجام به موقع تعهدات پیمانکار هنگام امضای قرارداد، از جانب وی به کارفرما تسلیم خواهد شد. این ضمانت نامه پس از خاتمه کار و تصویب صورت مجلس تحویل موقت آزاد خواهد شد. ضمانت نامه حسن انجام کار چند درصد است؟ برابر ماده ۳۴ شرایط عمومی پیمان ،هنگام امضای پیمان یا قرارداد و به منظور تضمین انجام تعهدات ناشی از آن، پیمانکار می بایست ضمانت نامه ای معادل ۵ درصد مبلغ اولیه پیمان، صادر شده از بانک مورد قبول کارفرما و طبق نمونه ای که ضمیمه اسناد بوده است ،تسلیم کارفرما نماید. ضمانتنامه یاد شده باید تا یک ماه پس از تاریخ تحویل موقت موضوع پیمان معتبر باشد. شایان ذکر است در ضمانت نامه حسن انجام کار از پرداخت هر صورت وضعیت به پیمانکار معمولا ۱۰% (ده درصد) بابت سپرده حسن انجام کار (وجه الضمان) کسر خواهد شد که بنا به تقاضا و درخواست پیمانکار، کارفرما می تواند سپرده حسن انجام کار را در مقابل ضمانت نامه پرداخت نماید. ۳) ضمانت نامه پیش پرداخت: عموما به منظور شروع عملیات پیمان، پیمانکار درصدی از مبلغ قرارداد را برای خرید تجهیزات، مصالح و … به عنوان پیش پرداخت به صورت ضمانت نامه ای تحت عنوان ضمانت نامه پیش پرداخت از کارفرما دریافت خواهد کرد که این مبلغ به موازات پیشرفت کار و تهیه میزان پیش صورت وضعیت مرتبا از جانب کارفرما کاسته خواهد شد. عموما مبلغ ضمانت نامه پیش پرداخت ۲۰% مبلغ اولیه پیمان است که قسط اول آن ۸% الفاصله پس از تحویل زمین، قسط دوم آن ۶.۵% پس از تهیه ۶۰% ماشین آلات مورد نیاز و تجهیز کارگاه و قسط سوم آن ۵.۵.% پس از انجام ۳۰% مبلغ اولیه پیمان توسط پیمانکار بر طبق صورت وضعیت های ماهانه می باشد که از جانب کارفرما پرداخت خواهد شد.
با سلام قبل از اینکه با انواع ضمانت نامه در قرارداد آشنا شوید بهتر است تعریفی از خود ضمانت نامه بدانید. ضمانت نامه در واقع تعهدی برای پرداخت کردن وجه مورد ضمانت در برابر انجام تعهدات شخص ثالث است. در واقع هدف از دریافت این ضمانت نامه پایبند بودن طرفین به تعهدات معامله است. در صورتی که تعهدات انجام نشود می‌توان اقدام به استرداد شرایط ذکر شده در قرارداد کرد.
سلام وقت بخیر زمانی که من تصمیم داشتم با تعدادی از کارمندانم عقد قرارداد کنم خوشبختانه با کمک مشاوره های موسسه شما ضمانت های محکمی در قرارداد درنظر گرفتیم و هفته قبل که ان کارمند باعث ورود ضرر قابل توجهی به شرکت من شد توانستم به راحتی از ان ضمانت استفاده کنم خواستم از این طریق تشکر کنم
با سلام و احترام؛ یکی از مهمترین مسائلی که همه ما در جامعه ایرانی با آن در گیر هستیم بحث ضمانت و ضامن شدن است که در کشور ما بسیار رایج می باشد. عقد ضمان عقدی است که شخصی پرداخت مالی را که بر ذمه دیگری است بر عهده می گیرد. متعهد را ضامن ، طرف دیگر را مضمون له و شخص سوم را مضموم عنه یا مدیون اصلی می نامند. در عرف امروز تجارت مساله ضمانت دادن امری بسیار شایع و مهم است و به خصوص در قرارداد های سنگین بسیار حائرپز اهمتی است. تصور کنید شرکت پیمانکاری را که قصد ساخت یک سد بزرگ در منطقه مرزی کشور را دارد!! چنین شرکتی باری برنده شدن در فرایند مناقصه و قبولی در این آزمون مهم که بیش از 1000 میلیارد هزینه در برخواهد داشت حتما باید تامین یا به اصطلاح ضمانت لازم را به کارفرمای خود بدهد تا از نظر صاحب پروژه ریسک انجام کار پایین رفته و نتیجه مطلوب تری حاصل گردد. پس به صورت طبیعی یک چنین ضمانتی در انواع و اقسام قرارداد های بزرگ دیده خواهد شد ، از ضمانت حسن انجام کار گرفته تا ضمانت قبولی در مناقصات و امثال آن ، پس باید دانست که مبحث ضمانت یک امر بسیار خطیر و مهم است که از نظر ریالی نیز گاهی مبالغ هنگفت چند صد میلیاردی در آن جابجا خواهد شد پس بسیار مهم و حیاتی است که در زمان انعقاد چنین امر مهمی از افراد با تجربه بهره مند شده و مشکل خویش را تا حد زیادی مرتفع نمائیم. محمد صادق تیغ نورد
ضمانت نامه در بعضی قراردادهای امور پیمان و مناقصات امری مرسوم بوده که با نظارت حقوقی توسط کارفرما در بندها گنجانده می‌شود.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی