موسسه وکیل تلفنی

 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
 • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

آشنایی با ضمانت نامه در قرارداد

ضمانت نامه قرارداد به چه معنا است؟

قبل از اینکه با انواع ضمانت نامه در قرارداد آشنا شوید بهتر است تعریفی از خود ضمانت نامه بدانید. ضمانت نامه در واقع تعهدی برای پرداخت کردن وجه مورد ضمانت در برابر انجام تعهدات شخص ثالث است. در واقع هدف از دریافت این ضمانت نامه پایبند بودن طرفین به تعهدات معامله است. در صورتی که تعهدات انجام نشود می‌توان  اقدام به استرداد شرایط ذکر شده در قرارداد کرد. ضمانت‌نامه انواع مختلفی دارند پس زمانی که قصد داشتید چنین تعهداتی را امضا کنید بهتر است از قبل با وکیل در ارتباط باشید. مشاوره حقوقی با وکیل در این مسائل بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت نداشتن اطلاعات حقوقی کافی  با امضا کردن ضمانت نامه  مشکلات زیادی برای شما ایجاد می‌شود. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین به شما در این زمینه کمک می‌کند.

 

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل قراردادها

 

ضمانت نامه حسن انجام تعهدات

یکی از انواع ضمانت نامه در قرارداد، ضمانت نامه پیمان یا حسن انجام تعهدات است. در این نوع ضمانت‌نامه مطابق با ماده 34 شرایط عمومی پیمان در هنگام نوشتن ضمانت‌نامه برای انجام تعهدات، فرد پیمانکار موظف است ضمانت نامه‌ای معادل 5 درصد از مبلغ اولیه قرارداد را از بانک دریافت کند و ضمیمه اسناد را به کارفرما تحویل دهد. لازم به ذکر است این ضمانت نامه تنها تا یک ماه پس از پیمان اعتبار دارد. عدم دانش کافی در این مسائل می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند به همین دلیل بهتر است قبل از امضا کردن هر گونه ضمانت‌نامه‌ای، با یک وکیل متخصص مشورت کنید. مشاوره حقوقی 24 ساعته یکی از خدمات مجموعه وکیل تلفنی است. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با این مجموعه تماس بگیرید و سوال خود را از یکی از وکلای معتبر این مجموعه بپرسید.

ضمانت نامه در قرارداد

انواع ضمانت‌نامه‌های پیمانکاری

ضمانت نامه در قرارداد انواع مختلفی دارد به همین دلیل باید یکی از آن‌ها را متناسب با کاری که دارید انتخاب کنید. در صورتی که تازه به این حوزه وارد شده‌اید و اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید بهتر است از یک وکیل و فرد متخصص کمک بگیرید. به کمک وکیل می‌توانید تمام بندهای قانونی را در قرارداد خود لحاظ کنید و از وارد شدن هر گونه مشکلی از جانب کارفرما یا پیمانکار جلوگیری کنید. در ادامه شما را با انواع ضمانت‌نامه‌ها آشنا می‌کنیم.

 • ضمانت‌نامه شرکت در مزایده یا مناقصه

یکی از انواع ضمانت نامه در قرارداد پیمانی، ضمانت نامه شرکت کردن در مزایده یا مناقصه است. این ضمانت نامه برای تضمین کردن قیمت پیشنهادی پیمانکار برای اجرا داده می‌شود. بعد از انتشار آگهی در یکی از روزنامه‌ها باید از اشخاص دارای صلاحیت دعوت شود تا در مزایده یا مناقصه شرکت کنند. این افراد بعد از ارسال پیشنهاد و گرفتن ضمانت شرکت کردن در مناقصه حضور پیدا می‌کنن. نفرات انتخاب شده در ردیف‌های یک تا سه قرار می‌گیرند. در صورتی که نفر اول از پیشنهاد خود منصرف شود، ضمانت نامه‌ای که به شرکت داده شده است ضبط می‌شود و نفر دوم برای انجام پروژه جایگزین می‌شود. لازم به ذکر است بعد از مشخص شدن برنده سایر پیمانکاران باید برای ابطال ضمانت‌نامه به بانک مراجعه کنند.

مشاوره حقوقی در قراردادهای بانکی

 • ضمانت‌نامه حسن انجام کار

ضمانت نامه در قرارداد دیگری که بسیار اهمیت دارد، ضمانت‌نامه حسن انجام به موقع کار است. این ضمانت‌نامه تعهداتی است که شخص پیمانکار دارد و باید در هنگام امضا قرارداد به کارفرما داده شد. همانطور که گفتیم این نوع ضمانت‌نامه 5 درصد مبلغ اولیه پیمان است. لازم به ذکر است در این نوع ضمانت‌نامه از پرداخت کردن در هر صورت وضعیت به پیمانکار باید 10 درصد بابت سپرده وجه الضمان کسر شود. دریافت ضمانت‌نامه مسئله‌ای نیست که بتوانید به سادگی از آن رد شود در نتیجه بهتر است قبل از هر کاری با یک وکیل در این زمینه صحبت کنید. مجموعه وکیل تلفنی با ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین می‌تواند در این مسئله بسیار به شما کمک کند.

مشاوره حقوقی انلاین قراردادها

 

 • ضمانت‌نامه پیش پرداخت

از دیگر انواع ضمانت نامه در قرارداد می‌توان به ضمانت‌نامه پیش پرداخت اشاره کرد. در این ضمانت‌نامه قبل از انجام پیمان، پیمانکار باید درصدی را برای خرید مصالح و تجهیزات پرداخت کند. این مبلغ همزمان به پیشرفت کار از جانب کارفرما مرتبا کم می‌شود. معمولا این ضمانت‌نامه برای مبلغ اولیه 20 درصد است. مشاوره حقوقی با وکیل بهترین کاری است که باید در هنگام قرارداد بستن انجام دهید. وکیل از تمام جزئیات حقوقی ضمانت‌نامه‌ها آگاه است در نتیجه بدون اینکه مشکلی برای شما به وجود بیاید پرونده حقوقی شما را حل می‌کند.

مزایای ضمانت نامه در قرارداد

 • ضمانت‌نامه غیر قابل برگشت است در نتیجه امکان سر باز زدن از تعهد وجود ندارد.
 • ضمانت‌نامه بانکی از قرارداد پایه مستقل است پس تنها در زمانی که مطالبه وجه الضمان باشد می‌توان آن را پرداخت کرد.
 • ضمانت نامه غیر قابل انتقال است.

ضمانت نامه استراد کسور وجه الضمان

با توجه به قراردادی که بین کارفرما و پیمانکار نوشته می‌شود همزمان با انجام پروژه فرد ضمانت خواه یا همان پیمانکار می‌تواند در هر مرحله هزینه‌های انجام شده تا آن لحظه را برای کارفرما ارسال کند، بعد از تایید کارفرما 10 درصد از آن به عنوان کسور وجه الضمان کسر می‌شود و مابقی آن به پیمانکار پرداخت می‌شود. این نوع ضمانت‌نامه در واقع برای اطمینان از حسن اجرای تعهدات است تا در صورتی که پروژه نقص یا مشکلی داشت کارفرما بتواند از وجه الضمان کسر شده خسارت را پرداخت کند. بعد از انجام این کار کارفرما می‌تواند برای ضمانت نامه استرداد کسور وجه الضمان و پرداخت مبلغ کسر شده به پیمانکار مراجعه کند. مشاوره حقوقی آنلاین با وکیل مهم‌ترین کاری است که باید قبل از امضای ضمانت نامه در قرارداد انجام دهید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

مشاوره حقوقی فوری با وکیل 
مشاوره حقوقی تلفنی برای نگارش قرارداد های فوری 
وکیل برای نگارش قرارداد های مشارکت در ساخت 
هزینه نگارش قرارداد های ملکی توسط وکیل متخصص در امور قراردادها 
ضمانت اجرای قراردادهای پیمانکاری 
مشاوره حقوقی انواع قراردادها

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی