موسسه وکیل تلفنی

 • سحر خداوردی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۵
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ازدواج سفید

مشاوره حقوقی ازدواج سفید

مفهوم حقوقی ازدواج سفید (white marriage) برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن  و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مفهوم حقوقی ازدواج سفید برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن  و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مشاهده می شود که بین دوست دختر و دوست پسر ها بحث درباره ی شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج است.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

ازدواج سفید چیست؟

شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج معنای کامل و البته خلاصه ای از این نوع رابطه است، برای بررسی مفهوم حقوقی ازدواج سفید ابتدا به تعریف لغوی این کلمه می پردازیم. ازدواج در لغت به معنی زناشویی و پیمان بستن و عهد کردن یک زن و مرد است، که اغلب کلمه ی ازدواج به رسمی گفته می شود.

انواع ازدواج موقت و دائم برای اغلب انسان های شناخته شده است اما نوع دیگری از ازدواج این روزها شنیده می شود که شاید برخی افراد مفهوم آن را ندانند، در این بخش می خواهیم به بررسی مفهوم حقوقی ازدواج سفید بپردازیم، با ما همراه باشید.

 

white marriage is an unofficial marriage

ازدواج سفید یک ازدواج غیر رسمی است

 

مفهوم حقوقی ازدواج سفید برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مشاهده می شود که بین دوست دختر و دوست پسر ها بحث درباره ی شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج است.

شاید زندگی مشترک بدون عقد یک نوع شیوه ی ازدواج به نظر بیاید ولی اینگونه نیست در واقع این زن و شوهری بدون ازدواج در دیگر کشور ها مقدمه ای برای آشنایی بیشتر است و در نهایت زندگی با دوست دختر یا زندگی با دوست پسر باید به ازدواج و یا جدایی ختم شود. مفهوم حقوقی ازدواج سفید به بیان دیگر این است که افراد بدون نکاح رسمی اقدام به زندگی با یکدیگر می کنند، هرچند به نظر میاید این نوع ازدواج برای برقراری رابطه ی زناشویی بدون تعهد است اما تعریف دیگری از این ازدواج وجود دارد که به آن همخانه بودن یا زندگی با دوست اجتماعی می گویند، همانطور که از اسم این ازدواج پیداست در این نوع ازدواج رابطه ی زناشویی صورت نمی پذیرد و تنها قصد از این نوع ازدواج شناخت دو طرفه و بیشتر برای شروع یک زندگی کامل و رسمی است. از این ازدواج به نام های ازدواج بدون زناشویی یا بدون رابطه نیز یاد می شود.

در تمام دوران زندگی انسان ازدواج یکی از موضوعات مهم است که اغلب مورد بحث قرار می گیرد، درباره این امر مهم احادیث و نکات بسیار زیادی وجود دارد، البته باید بدانیم که در شرع اسلام و دین مقدس جمهوری اسلامی ایران ازدواج سفید یکی از دسته ی رابطه های ناپسندیده است.

یکی از دلایل دیگر در مفهوم حقوقی ازدواج سفید دلایل گسترش این نوع از ازدواج است، اقتصاد نامناسب در جامعه، بیکاری، نبود مسکن، بالا رفتن سن ازدواج از دلایل متعدد مشهور شدن ازدواج سفید است.

 

ازدواج سفید به چه گونه ای از ازدواج ها گفته می شود؟

همانطور که اشاره شد مفهوم حقوقی ازدواج سفید به دو موضوع اشاره دارد، افرادی می گویند که ازدواج سفید یک ازدواج زناشویی بدون تعهد رسمی است و دیگر افراد بیان می دارند که این ازدواج نوعی از ازدواج بدون رابطه ی زناشویی است. به نظر می آید هر دو تعاریف درست باشد، البته در ابتدای ورود این ازدواج به دسته ی ازدواج های دیگر، زندگی ای بدون رابطه ی زناشویی مد نظر بوده است و این آشنایی و زندگی مشترک بدون تعهد رسمی برای شناخت بیشتر طرفین صورت می گرفته است، البته می دانیم که رابطه ی زناشویی قبل از یک تعهد رسمی در دیگر کشورها نکوهیده به نظر نمی رسد پس می توان گفت ازدواج سفید به اینگونه زناشویی های بدون تعهد نیز اطلاق می شود.

 

تفاوت ازدواج سفید با سایر انواع ازدواج ها در چیست؟

یکی دیگر از نکاتی که در مفهوم حقوقی ازدواج سفید مورد بحث است، تفاوت آن با دیگر انواع نکاح و ازدواج است. اصلی ترین نوع ازدواج یک ازدواج دائم بین زن و مرد است که منتهی به رابطه ی زناشویی نیز می شود، اما در ازدواج سفید ما تعهد رسمی ای نداریم. تفاوت میان ازدواج سفید با سایر ازدواج ها در رسمی بودن آن است، در اغلب کشورها ازدواج ها باید ثبت شود تا یک زن و مرد به عنوان یک زوج کامل در نظر گرفته شوند، البته در ایران ازدواج رسمی با عقد دائم صورت می گیرد و پس از آن که میان و زن و مرد عقد دائم جاری شود ازدواج آن ها ثبت می شود، پس در کشور های اسلامی ازدواج سفید بدون عقد و ثبت و در دیگر کشورها بدون ثبت رسمی است.

 

harmful white marriage for females

ازدواج سفید بیش از 93% برای زنان آسیب زا است

 

چرا ازدواج سفید در 85% موارد به نفع مرد است و به ضرر زن؟

در جامعه ی ایران و جمهوری اسلامی مفهوم حقوقی ازدواج سفید پسندیده در نظر گرفته نمی شود. به دلیل فرهنگ متفاوت و وجود شرع در اسلام این نوع از ازدواج نمی تواند یک شیوه ی مرسوم در نظر گرفته شود. در واقع یک جامعه ی اسلامی تنها ازدواج های قانونی و پذیرفته شده از نظر شرع را حمایت می کند. برای یک رابطه ی زناشویی بدون ازدواج رسمی مجازات هایی نیز در نظر گرفته شده است و رابطه ی زناشویی بدون عقد در شرع به عنوان زنا جرم انگاری گشته است.

ازدواج سفید 85 درصد به مرد و به ضرر زن است (البته آمار گیری دقیقی در این خصوص وجود ندارد و مقدار درصدی از روی تجربه گفته شده است)، باید گفت در جامعه ی کنونی مشکلات اقتصادی زیادی وجود دارد مثل تهیه ی مسکن و... و اغلب مردان حاضر به مسئولیت پذیری نیستند و به این علت است ازدواج سفید رواج پیدا کرده است، این نوع رابطه برای زن ها مضرتر است، مردان برای فرار از مشکلات اقتصادی و و نپذیرفتن مسئولیت دشوار یک زندگی، به ازدواج های بدون تعهد رسمی تمایل پیدا کرده اند، اما این ازدواج برای زنان بسیار آسیب زا است، یک زن در نکاح دائم به آسایش نسبی ای دست پیدا می کند اما در ازدواج سفید ترس از دست دادن و مشکلات روحی و گاها جسمی ای برای زن پدیدار می شود و از طرفی به این نوع ازدواج نگاه خوبی در جامعه وجود ندارد و اغلب زنان هستند که در رابطه های بدون محرمیت مورد سوال قرار می گیرند.

 

معایب زیاد و مزایای اندک ازدواج سفید در کشور ایران چیست؟

در مفهوم حقوقی ازدواج سفید به معایب زیاد و مزایای اندک این ازدواج نیز باید توجه شود. یکی از مزایای ازدواج بدون تعهد فرار از مسئولیت پذیری است، با وجود مشکلات اقتصادی زیاد در جامعه اغلب جوانان با ترس از ازدواج روبرو شده اند، در ازدواج های سفید به دلیل وجود عدم تعهد فرد می تواند تنوع طلبی خود را ارضا کند، بدون تعهد می تواند وارد یک زندگی شود و بعد از مدتی از آن جدا شود و یا رابطه ای با چندین فرد را آغاز کند که هیچ تبعات حقوقی ای برای آن در نظر گرفته نمی شود.

 البته این مزایا برای مردان در نظر گرفته می شود برای زنانی که به دنبال یک زندگی با آرامش هستند این ازدواج تنها استرس و اضطراب را به دنبال دارد، شما از تعهد فرد در رابطه مطمئن نیستید و اگر فرزندی از این رابطه حاصل شود، این کودک نیز دچار آسیب های روانی و روحی بسیاری می گردد.

 

به طور کلی می توان مزایای مفهوم حقوقی ازدواج سفید را به موارد زیر محدود کرد:

 

 • فرار از مسئولیت.

 • ازدواج بدون تعهد رسمی و حقوقی.  

 • فرار از مسئولیت اقتصادی یک خانواده، مثل پرداخت نفقه و ... .

 

white marriage lack of commitment

ازدواج سفید عاری از تعهد واقعی است

 

از معایب این ازدواج می توان موضوعات زیر را نام برد:

 

 • به وجود آمدن آسیب های روحی و جسمی.

 • مطمئن نبودن از آینده ی ازدواج سفید.

 • رسمی نبودن این ازدواج که بعد های حقوقی ازدواج رسمی را زایل می کند.

 • در ازدواج سفید نفقه برای زن در نظر گرفته نمی شود و مرد هیچگونه تعهدی در قبال او ندارد.

 

در مورد ازدواج سفید با چه کسی مشورت کنیم تا آسیب نبینیم؟

بهتر است برای مفهوم حقوقی ازدواج سفید با افرادی آشنا و آگاه مشورت کنید. می توانید از وکلا و مشاوران متخصص در زمینه ازدواج مشورت کنید تا از همه ی جنبه های ازدواج سفید آگاه شوید.

 

 چرا بهتر است قبل از وارد شدن به ازدواج سفید حتماً با یک کاردان حقوقی مشورت کنیم؟

برای شروع به هر عملی بهتر است مشورت شود و احادیث زیادی درباره ی اهمیت مشورت داریم. ازدواج سفید یک مسئله حساس و قابل بحث در جامعه ی کنونی است و برای اقدام به این نوع ازدواج با با یک کاردان حقوقی مشورت شود تا بعد ها از آسیب های زیاد آن بتوان جلوگیری کرد. آگاهی از ابعاد و وضعیت این ازدواج در نظام حقوقی و اجتماعی حائز اهمیت است.

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

وکیل تلفنی و مشاوره های آن

البته مشاوره حقوقی ازدواج سفید را تنها وکلای خاصی از 1000 وکیل شاغل در وکیل تلفنی ارائه می دهند، وکلای دیگری هم در خصوص تخصصات زیر هم یافت می شوند که شما می توانید در این موارد از آنها    دریافت کنید:

 

 • مشاوره حقوقی، مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره حقوقی تلفنی و 24 ساعته، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی در هر زمان و هر مکان،  مشاوره حقوقی تلفنی فوری، مشاوره حقوقی فوری، مشاوره حقوقی پیشگیرانه، مشاوره حقوقی فوری و تلفنی، مشاوره حقوقی سریع، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی ویژه تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین ویژه، مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل، مشاوره با وکیل، مشورت با وکیل، مشورت با وکیل مرد،  مشورت با وکیل زن، مشورت تلفنی با وکیل 24 ساعته، مشورت تلفنی با وکیل، مشورت آنلاین با وکیل، راهکار حقوقی 24 ساعته، راهکار حقوقی تلفنی، راهکار حقوقی آنلاین، دریافت راهکار حقوقی آنلاین شماره تلفن بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل تلفنی، وکیل تلفنی، وکیل تلفنی 24 ساعته، وکیل تلفنی ارزان، مشاوره با وکیل تلفنی، مشاوره حقوقی با وکیل تلفني، وكيل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی، مکالمه تلفنی با وکیل،  مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین، راهکار آنلاین حقوقی،  سوالات حقوقی، پرسش سوال حقوقی آنلاین، پرسیدن سوال حقوقی آنلاین، وكیل تمام وقت تلفنی، وکیل تلفنی تمام وقت.

   

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام. ازدواج سفید یک ازدواج بدون تعهد و بدون ازدواج است مفهوم حقوقی ازدواج سفید یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی می باشد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. به زندگی بین دوست دختر و دوست پسر ها در یک منزل زندگی زناشویی بدون ازدواج است. در ازدواج سفید زن حق نفقه ندارد و ارث هم نمی برد چرا که رسمیت ندارد و قانون نیز از آن حمایت نمی کند.یکی از مزایای ازدواج بدون تعهد فرار از مسئولیت پذیری است، با وجود مشکلات اقتصادی زیاد در جامعه اغلب جوانان با ترس از ازدواج روبرو شده اند، در ازدواج های سفید به دلیل وجود عدم تعهد فرد می تواند تنوع طلبی خود را به انجام برساند و نیاز ش را برطرف نماید، بدون تعهد می تواند وارد یک زندگی شود و بعد از مدتی از آن جدا شود و یا رابطه ای با چندین فرد را آغاز کند که هیچ تبعات حقوقی ای برای آن در نظر گرفته نمی شود ولیکن از نظر روحی و روانی در اینده دچار مشکلات عدیده ای خواهد شد که شاید غیر قابل جبران باشد.
با سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان،ازدواج‌سفید یک پدیده نوظهور می باشد که صحبت از آن و تمایل افراد به این نوع ازدواج در حال گسترش می باشد.لیکن تعاریف متعددی از مفهوم این نوع ازدواج بیان می‌گردد و عده‌ای آن را ازدواج زناشویی بدون تعهد رسمی و افراد دیگر این نوع ازدواج را صرفا هم خانه بودن بدون رابطه زناشویی و راهی برای شناخت عمیق تر جهت تشکیل خانواده می دانند. لذا کاربران عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند ضمن مطالعه مطالب مندرج در سایت با شماره درج شده در سایت ارتباط گرفته و پاسخ سوالات خود را از وکلای متخصص و خبره در این زمینه دریافت نمایند.با احترام _فاطمه سلیمانی
سلام وقت عزیزان بخیر . ممنون که این روز تعطیل نیز در راستای افزایش آگاهی های عمومی اقدام میکنید . براساس ماده ۲۲۱ قانون مجازات اسلامی زنا عبارت است از مباشرت جنسی مرد و زنی که رابطه زوجیت بین آن‌ها نبوده است. باتوجه به اینکه ازدواج سفید در قانون ما با عنوان رابطه زوجیت مورد قبول نیست بنابراین چنین رابطه‌ای اگر اثبات شود، می‌تواند با عنوان زنا مورد بررسی قرار بگیرد و برای طرفین آن مجازات تعیین شود. همچنین اگر یکی از طرفین یا هر دوی آن‌ها متاهل باشند و در چنین رابطه‌ای قرار بگیرند، به مجازات سنگین‌تر از باب زنای محصنه (سنگسار) محکوم می‌شوند.
با سلام و عرض ادب خدمت همگی عزیزان، در جامعه ی ایران و جمهوری اسلامی مفهوم حقوقی ازدواج سفید پسندیده در نظر گرفته نمی شود. به دلیل فرهنگ متفاوت و وجود شرع در اسلام این نوع از ازدواج نمی تواند یک شیوه ی مرسوم در نظر گرفته شود. در واقع یک جامعه ی اسلامی تنها ازدواج های قانونی و پذیرفته شده از نظر شرع را حمایت می کند. برای یک رابطه ی زناشویی بدون ازدواج رسمی مجازات هایی نیز در نظر گرفته شده است و رابطه ی زناشویی بدون عقد در شرع به عنوان زنا جرم انگاری گشته است.برای شروع به هر عملی بهتر است مشورت شود و احادیث زیادی درباره ی اهمیت مشورت داریم. ازدواج سفید یک مسئله حساس و قابل بحث در جامعه ی کنونی است و برای اقدام به این نوع ازدواج با با یک کاردان حقوقی مشورت شود تا بعد ها از آسیب های زیاد آن بتوان جلوگیری کرد. آگاهی از ابعاد و وضعیت این ازدواج در نظام حقوقی و اجتماعی حائز اهمیت است.با استفاده از وکلای موسسه وکیل تلفنی از خدمات آنان بهره مند شوید.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .ازدواج سفید (white marriage) برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مفهوم حقوقی ازدواج سفید برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده مشاوره تکمیلی هستم
سلام وقت بخیر مساله ازدواج سفید سالهای اخیر بسیار همه گیر شده و رواج پیدا کرده، به همین دلیل مطالعه مقاله شما به خصوص برای جوانان میتواند بسیار مفید باشد. از اینکه برای تولید محتوای مناسب زحمت میکشید و ویت میگذارید تا مخاطب و کاربران سایت را به بهترین نحو راهنمایی کنید تا دچار مشکلات حقوقی نشوند و نیز اگر مشکلی دارند به کمک راهنمایی و مشاوره بهترین راه را بیابند، بسیار سپاس گزارم. مسیری که وکیل تلفنی طی میکند در نهایت موجب تشویق و ترغیب همگان برای اخد مشاوره های حقوقی میشوند و در نتیجه با هزینه ای اندک میتوان جلوی ضررهای سنگین را گرفت. موفق و پیروز باشید
درود بر شما دوستان گرامی. در خصوص ازدواج سفید به نظر می آید که معمولاً ازدواج سفید هنگامی اتفاق می افتد که طرفین ازدواج تمایل دارند با یکدیگر مناسبات عاطفی، جنسی، عقلانی و اخلاقی داشته باشند، اما به هر دلیلی نمی‌توانند از پسِ تعهدات اقتصادی و اجتماعی ازدواج دائم برآیند، تصمیم به ازدواج سفید می‌گیرند. ازدواج سفید نیازهای جنسی را که برای تأمین و ارضای آنها در چارچوب‌های قانونی و سنتی راهی باقی نمانده است، در یک بستر نسبتاً مشخص، قاعده‌مند می‌کند. اگر میخواهید تبعات و آثار قانونی این نوع ازدواج ها را بدانید با ماهمراه باشید.
با سلام واحترام موضوع بسیار مهمی را اشاره کردین که متاسفانه در ایران پدیده ی سیاه هم باشی سیاه داره رواج پیدا میکنه یعنی افراد بدون رابطه شرعی و قانونی ازدواج زیر یک سقف باهم زندگی میکنند این موضوع امری خلاف شرع هست و اگر شخصی مقدمات این مهم را فراهم کنه یا اون را تسهیل کنه و از این موضوع اطلاع داشته باشه او هم کار غیر قانونی و غیر شرعی و غیر اخلاقی انجام داده و به اشاعه فحشا کمک کرده و قطعا به طور قانونی اگر مطلع بشوند با او نیز برخورد میشه اما مواردی هست که صاحب خونه اطلاع نداشته و بدون آگاهی ایشون فرد مستاجر آگهی همخانه منتشر میکنه در این صورت فردی که خانه را اجاره داده تقصیری نداره و به لحاظ قانونی باتوجه به حاکمیت اصل برائت گناهی متوجه او نیست به هر حال این پدیده ی غلط و غیر مشروع حتما حساس بوده مردم باید بیشتر دقت کنند و رسانه ها باید از مشکلات آتی این نوع ازدواج بیشتر مطلب منتشر کنند تا عزیزان در کشور با این پدیده ی زشت بیشتر آشنا بشن که در حقیقت ضرر اصلی رو در این ارتباطات خانم های محترم میبرند. طرف عقد شرعی ماست و سند عقدنامه داریم ،مهریه ی عندالمطالبه گردن ایشون هست هزار برنامه برای اینکه حق دیگری ضایع بشه انجام میدن وای به حال ازدواجی که هیچ قید و بند و مسئولیتی درش نیست و به راحتی آب خوردن از هم میپاشه امیدوارم ازین مطالب بیشتر قرار بدین سپاس از شما
امروزه به دلیل تورم ومشکلات ازدواج متاسفانه پسرها ودخترها برای رفع نیازهای احساسی خود به سراغ رابطه هایی می روند که بتوانند نیازهای همدیگر را رفع کنند واز لحاظ مادی هم زیاد درگیر نباشند در این گونه روابط که به آن اصطلاحا ازدواج سفید گفته میشود بیشتر دختر ها صدمه می بینند چون هیچ گونه ازدواج رسمی صورت نگرفته ومهریه یا حق وحقوقی برایشان تعیین نشده ولی با این وجود راه چاره ای هست تا بتوانند از خود دفاع کنند برای پیدا کردن راهکار بهتر هست با یک وکیل مشاوره کنیم سایت وکیل تلفنی با در اختیار داشتن بیش از هزار وکیل مجرب در سراسر کشور اماده ی دفاع از حق وحقوق زنان این مملکت است وبا اطمینان خاطر می توتنید تنها با یک تماس ارتباط برقرار کنید فوری وهزینه ی کمتر
ازدواج، توافق دو جنس مخالف برای شروع زندگی مشترک در چارچوب قانون کشوری است که در آن این اقدام انجام می‌شود،‌ اولین شرط ازدواج کردن رعایت قانون است و ازدواج بدون لحاظ شرایط قانونی و در کشور ما شرعی موجب حلال شدن زوجین نسبت به یکدیگر نخواهد شد. در کشورهای غربی و شاید اکثر کشورهای جهان دو نوع ازدواج امکان زندگی زناشویی را فراهم می‌کند، یکی از آنها ازدواج رسمی و دیگری ازدواجی است که زن و مرد بر اساس علاقه و یا تفاهم زندگی را بدون ازدواج رسمی آغاز می‌کنند و در آنجا مواردی که ما به عنوان خطبه ازدواج داریم و جاری شدن آن شرط حلال شدن از لحاظ شرعی برای زن و شوهر است، وجود ندارد. در کشورهای غربی، فرزند حاصل از این نوع ازدواج قانونی است و مشکلی هم ایجاد نمی‌شود، حتی در برخی از ممالک مثل فرانسه اگر دختر و پسر بخواهد زندگی مشترک خود را بدون ثبت رسمی آغاز کنند، به شهرداری محل مراجعه کرده و در آنجا از امکانات یک زندگی خانوادگی برخوردار می‌شوند و فرزندان ناشی از رابطه زناشویی آنها نیز قانونی هستند، البته باید تشریفات مربوط به ثبت رسمی رابطه پدر و مادر با فرزند از طریق مجاری رسمی طی شود. در کشور ما ازدواج یا می‌تواند ثبت شود و یا به صورت غیررسمی اما شرعی صورت گیرد و در صورت تولد طفلی که حاصل از این ازدواج است، باید این رابطه با اثبات زوجیت ثبت شود تا به طور رسمی فرزندان ناشی از این ازدواج بتوانند از امکانات لازم استفاده کنند. ازدواج سفید نامشروع و در صورت اثبات در حکم «زنا» خواهد بود

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی