موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۳۶:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • علی سوری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۷:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۲۴:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حسن احمدی چگنی حسن احمدی چگنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ط بامداد ط بامداد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حمید حیدری حمید حیدری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۹:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • علیرضا خادمی علیرضا خادمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۶:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • بهاره یاوری بهاره یاوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۶:۵۲ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ثوره محمودی ثوره محمودی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • عباس استادی عباس استادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی ازدواج سفید

مشاوره حقوقی ازدواج سفید

مفهوم حقوقی ازدواج سفید (white marriage) برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن  و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مفهوم حقوقی ازدواج سفید برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن  و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مشاهده می شود که بین دوست دختر و دوست پسر ها بحث درباره ی شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج است.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

فشردن دکمه زیر منجر به انتقال شما به صفحه وکیل متخصصی خواهد شد که زیر و بم دوستی های امروزه را می داند؛ چرا که سالهاست در زمینه ی مشکلات حقوقی بین دوست پسرها و دوست دخترها مطالعه کرده و با حل پرونده های زیاد در این مورد حامی حق بوده است. با لمس دکمه زیر و مشورت تلفنی با او می توانید از هدف دوست پسر یا دوست دختر خود از دوستی و ایجاد رابطه با شما پی ببرید.

 

ازدواج سفید چیست؟

شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج معنای کامل و البته خلاصه ای از این نوع رابطه است، برای بررسی مفهوم حقوقی ازدواج سفید ابتدا به تعریف لغوی این کلمه می پردازیم. ازدواج در لغت به معنی زناشویی و پیمان بستن و عهد کردن یک زن و مرد است، که اغلب کلمه ی ازدواج به رسمی گفته می شود.

انواع ازدواج موقت و دائم برای اغلب انسان های شناخته شده است اما نوع دیگری از ازدواج این روزها شنیده می شود که شاید برخی افراد مفهوم آن را ندانند، در این بخش می خواهیم به بررسی مفهوم حقوقی ازدواج سفید بپردازیم، با ما همراه باشید.

 

white marriage is an unofficial marriage

ازدواج سفید یک ازدواج غیر رسمی است

 

مفهوم حقوقی ازدواج سفید برای توضیح یک زندگی مشترک بدون تعهد رسمی، صورت می گیرد. در واقع بهتر است بگوییم ازدواج سفید به یک زندگی مشترک میان زن و مرد می گویند و این زندگی یک زندگی زناشویی بدون ازدواج است. این روزها مشاهده می شود که بین دوست دختر و دوست پسر ها بحث درباره ی شروع زندگی زناشویی بدون ازدواج است.

شاید زندگی مشترک بدون عقد یک نوع شیوه ی ازدواج به نظر بیاید ولی اینگونه نیست در واقع این زن و شوهری بدون ازدواج در دیگر کشور ها مقدمه ای برای آشنایی بیشتر است و در نهایت زندگی با دوست دختر یا زندگی با دوست پسر باید به ازدواج و یا جدایی ختم شود. مفهوم حقوقی ازدواج سفید به بیان دیگر این است که افراد بدون نکاح رسمی اقدام به زندگی با یکدیگر می کنند، هرچند به نظر میاید این نوع ازدواج برای برقراری رابطه ی زناشویی بدون تعهد است اما تعریف دیگری از این ازدواج وجود دارد که به آن همخانه بودن یا زندگی با دوست اجتماعی می گویند، همانطور که از اسم این ازدواج پیداست در این نوع ازدواج رابطه ی زناشویی صورت نمی پذیرد و تنها قصد از این نوع ازدواج شناخت دو طرفه و بیشتر برای شروع یک زندگی کامل و رسمی است. از این ازدواج به نام های ازدواج بدون زناشویی یا بدون رابطه نیز یاد می شود.

در تمام دوران زندگی انسان ازدواج یکی از موضوعات مهم است که اغلب مورد بحث قرار می گیرد، درباره این امر مهم احادیث و نکات بسیار زیادی وجود دارد، البته باید بدانیم که در شرع اسلام و دین مقدس جمهوری اسلامی ایران ازدواج سفید یکی از دسته ی رابطه های ناپسندیده است.

یکی از دلایل دیگر در مفهوم حقوقی ازدواج سفید دلایل گسترش این نوع از ازدواج است، اقتصاد نامناسب در جامعه، بیکاری، نبود مسکن، بالا رفتن سن ازدواج از دلایل متعدد مشهور شدن ازدواج سفید است.

 

ازدواج سفید به چه گونه ای از ازدواج ها گفته می شود؟

همانطور که اشاره شد مفهوم حقوقی ازدواج سفید به دو موضوع اشاره دارد، افرادی می گویند که ازدواج سفید یک ازدواج زناشویی بدون تعهد رسمی است و دیگر افراد بیان می دارند که این ازدواج نوعی از ازدواج بدون رابطه ی زناشویی است. به نظر می آید هر دو تعاریف درست باشد، البته در ابتدای ورود این ازدواج به دسته ی ازدواج های دیگر، زندگی ای بدون رابطه ی زناشویی مد نظر بوده است و این آشنایی و زندگی مشترک بدون تعهد رسمی برای شناخت بیشتر طرفین صورت می گرفته است، البته می دانیم که رابطه ی زناشویی قبل از یک تعهد رسمی در دیگر کشورها نکوهیده به نظر نمی رسد پس می توان گفت ازدواج سفید به اینگونه زناشویی های بدون تعهد نیز اطلاق می شود.

 

تفاوت ازدواج سفید با سایر انواع ازدواج ها در چیست؟

یکی دیگر از نکاتی که در مفهوم حقوقی ازدواج سفید مورد بحث است، تفاوت آن با دیگر انواع نکاح و ازدواج است. اصلی ترین نوع ازدواج یک ازدواج دائم بین زن و مرد است که منتهی به رابطه ی زناشویی نیز می شود، اما در ازدواج سفید ما تعهد رسمی ای نداریم. تفاوت میان ازدواج سفید با سایر ازدواج ها در رسمی بودن آن است، در اغلب کشورها ازدواج ها باید ثبت شود تا یک زن و مرد به عنوان یک زوج کامل در نظر گرفته شوند، البته در ایران ازدواج رسمی با عقد دائم صورت می گیرد و پس از آن که میان و زن و مرد عقد دائم جاری شود ازدواج آن ها ثبت می شود، پس در کشور های اسلامی ازدواج سفید بدون عقد و ثبت و در دیگر کشورها بدون ثبت رسمی است.

 

harmful white marriage for females

ازدواج سفید بیش از 93% برای زنان آسیب زا است

 

چرا ازدواج سفید در 85% موارد به نفع مرد است و به ضرر زن؟

در جامعه ی ایران و جمهوری اسلامی مفهوم حقوقی ازدواج سفید پسندیده در نظر گرفته نمی شود. به دلیل فرهنگ متفاوت و وجود شرع در اسلام این نوع از ازدواج نمی تواند یک شیوه ی مرسوم در نظر گرفته شود. در واقع یک جامعه ی اسلامی تنها ازدواج های قانونی و پذیرفته شده از نظر شرع را حمایت می کند. برای یک رابطه ی زناشویی بدون ازدواج رسمی مجازات هایی نیز در نظر گرفته شده است و رابطه ی زناشویی بدون عقد در شرع به عنوان زنا جرم انگاری گشته است.

ازدواج سفید 85 درصد به مرد و به ضرر زن است (البته آمار گیری دقیقی در این خصوص وجود ندارد و مقدار درصدی از روی تجربه گفته شده است)، باید گفت در جامعه ی کنونی مشکلات اقتصادی زیادی وجود دارد مثل تهیه ی مسکن و... و اغلب مردان حاضر به مسئولیت پذیری نیستند و به این علت است ازدواج سفید رواج پیدا کرده است، این نوع رابطه برای زن ها مضرتر است، مردان برای فرار از مشکلات اقتصادی و و نپذیرفتن مسئولیت دشوار یک زندگی، به ازدواج های بدون تعهد رسمی تمایل پیدا کرده اند، اما این ازدواج برای زنان بسیار آسیب زا است، یک زن در نکاح دائم به آسایش نسبی ای دست پیدا می کند اما در ازدواج سفید ترس از دست دادن و مشکلات روحی و گاها جسمی ای برای زن پدیدار می شود و از طرفی به این نوع ازدواج نگاه خوبی در جامعه وجود ندارد و اغلب زنان هستند که در رابطه های بدون محرمیت مورد سوال قرار می گیرند.

 

معایب زیاد و مزایای اندک ازدواج سفید در کشور ایران چیست؟

در مفهوم حقوقی ازدواج سفید به معایب زیاد و مزایای اندک این ازدواج نیز باید توجه شود. یکی از مزایای ازدواج بدون تعهد فرار از مسئولیت پذیری است، با وجود مشکلات اقتصادی زیاد در جامعه اغلب جوانان با ترس از ازدواج روبرو شده اند، در ازدواج های سفید به دلیل وجود عدم تعهد فرد می تواند تنوع طلبی خود را ارضا کند، بدون تعهد می تواند وارد یک زندگی شود و بعد از مدتی از آن جدا شود و یا رابطه ای با چندین فرد را آغاز کند که هیچ تبعات حقوقی ای برای آن در نظر گرفته نمی شود.

 البته این مزایا برای مردان در نظر گرفته می شود برای زنانی که به دنبال یک زندگی با آرامش هستند این ازدواج تنها استرس و اضطراب را به دنبال دارد، شما از تعهد فرد در رابطه مطمئن نیستید و اگر فرزندی از این رابطه حاصل شود، این کودک نیز دچار آسیب های روانی و روحی بسیاری می گردد.

 

به طور کلی می توان مزایای مفهوم حقوقی ازدواج سفید را به موارد زیر محدود کرد:

 

 • فرار از مسئولیت.

 • ازدواج بدون تعهد رسمی و حقوقی.  

 • فرار از مسئولیت اقتصادی یک خانواده، مثل پرداخت نفقه و ... .

 

white marriage lack of commitment

ازدواج سفید عاری از تعهد واقعی است

 

از معایب این ازدواج می توان موضوعات زیر را نام برد:

 

 • به وجود آمدن آسیب های روحی و جسمی.

 • مطمئن نبودن از آینده ی ازدواج سفید.

 • رسمی نبودن این ازدواج که بعد های حقوقی ازدواج رسمی را زایل می کند.

 • در ازدواج سفید نفقه برای زن در نظر گرفته نمی شود و مرد هیچگونه تعهدی در قبال او ندارد.

 

در مورد ازدواج سفید با چه کسی مشورت کنیم تا آسیب نبینیم؟

بهتر است برای مفهوم حقوقی ازدواج سفید با افرادی آشنا و آگاه مشورت کنید. می توانید از وکلا و مشاوران متخصص در زمینه ازدواج مشورت کنید تا از همه ی جنبه های ازدواج سفید آگاه شوید.

 

 چرا بهتر است قبل از وارد شدن به ازدواج سفید حتماً با یک کاردان حقوقی مشورت کنیم؟

برای شروع به هر عملی بهتر است مشورت شود و احادیث زیادی درباره ی اهمیت مشورت داریم. ازدواج سفید یک مسئله حساس و قابل بحث در جامعه ی کنونی است و برای اقدام به این نوع ازدواج با با یک کاردان حقوقی مشورت شود تا بعد ها از آسیب های زیاد آن بتوان جلوگیری کرد. آگاهی از ابعاد و وضعیت این ازدواج در نظام حقوقی و اجتماعی حائز اهمیت است.

 

وکیل تلفنی و مشاوره های آن

البته مشاوره حقوقی ازدواج سفید را تنها وکلای خاصی از 1000 وکیل شاغل در وکیل تلفنی ارائه می دهند، وکلای دیگری هم در خصوص تخصصات زیر هم یافت می شوند که شما می توانید در این موارد از آنها    دریافت کنید:

 

 • مشاوره حقوقی، مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره حقوقی تلفنی و 24 ساعته، مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی در هر زمان و هر مکان،  مشاوره حقوقی تلفنی فوری، مشاوره حقوقی فوری، مشاوره حقوقی پیشگیرانه، مشاوره حقوقی فوری و تلفنی، مشاوره حقوقی سریع، مشاوره حقوقی شبانه روزی، مشاوره حقوقی ویژه تلفنی، مشاوره حقوقی آنلاین ویژه، مشاوره حقوقی تلفنی، مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل، مشاوره با وکیل، مشورت با وکیل، مشورت با وکیل مرد،  مشورت با وکیل زن، مشورت تلفنی با وکیل 24 ساعته، مشورت تلفنی با وکیل، مشورت آنلاین با وکیل، راهکار حقوقی 24 ساعته، راهکار حقوقی تلفنی، راهکار حقوقی آنلاین، دریافت راهکار حقوقی آنلاین شماره تلفن بهترین وکیل تهران، بهترین وکیل تلفنی، وکیل تلفنی، وکیل تلفنی 24 ساعته، وکیل تلفنی ارزان، مشاوره با وکیل تلفنی، مشاوره حقوقی با وکیل تلفني، وكيل تلفنی 24 ساعته و شبانه روزی، مکالمه تلفنی با وکیل،  مکالمه تلفنی با وکیل آنلاین، راهکار آنلاین حقوقی،  سوالات حقوقی، پرسش سوال حقوقی آنلاین، پرسیدن سوال حقوقی آنلاین، وكیل تمام وقت تلفنی، وکیل تلفنی تمام وقت.

   

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی