موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
 • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار

راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار

بر اساس ماده 1082 قانون مدنی پس از جاری شدن عقد بین زوجین دریافت مبلغی به نام مهریه مطابق با قوانین شرع اسلام توسط زوجه حقی بر گردن زوج خواهد بود که در هیچ شرایطی از گردن زوج ساقط نشده و بنا به نوع قید در سند ازدواج به دو شکل عندالمطالبه و عندالاستطاعه قابل دریافت است؛ برای راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار قوانین مهمی تعیین شده است که در اندک موارد به حبس زوج منتهی خواهد شد و در بیشتر موارد با تقسیط مهریه و یا پرداخت بخشی از آن به صورت نقد و مابقی به صورت اقساط اقدام می شود که در ادامه به همه این موارد خواهیم پرداخت؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را از دست ندهید.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص ناتوانی شوهر در پرداخت مهریه

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

دریافت مهریه از شوهر بیکار و بی پول چه روش هایی دارد؟

 

ways of retrieving dowry from unemployed husband

آموزش دریافت مهریه از شوهر بیکار و بی پول

 

متاسفانه در جامعه ما با توجه به جایگاهی که برای مهریه در نظر گرفته شده است و پرداخت آن را یک دین می دانند، بسیاری از مردان به دنبال راهی برای عدم پرداخت مهریه می باشند؛ قانون در برابر افرادی که از آن ها طلب بدهی شده است و آن ها از پرداخت مهریه طفره می روند مجازات فرار از دین در نظر گرفته است؛ در این میان بسیاری از مردان نیز هستند که در شرایط بد اقتصادی مستاصل و ناتوان از پرداخت مهریه همسرشان می باشند و به دنبال روش های پرداخت قانونی مهریه هستند.

 

حال راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار را در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم نمود:

 

حال اگر شوهر از افراد بیکار در جامعه بود و توان مالی برای پرداخت مهریه را نداشت، زن می تواند به دادگاه خانواده مراجعه نماید و دادخواستی مبنی بر مطالبه مهریه به دادگاه ارائه دهد و از دادگاه بخواهد که دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار را برای او فراهم نماید، در صورتی که دادگاه حکم بر داشتن شرایط گرفتن مهریه را برای زن صادر نمود و با توجه به شرایط مالی شوهر حکم بر تقسیط و یا اعسار برای پرداخت مهریه را برای مرد صادر می کند.

کسی که به پرداخت مهریه از طرف دادگاه یا اداره ثبت محکوم می شود و توانایی پرداخت مهریه را ندارد، باید قبل از هر چیز ادله ای محکمه پسند به دادگاه ارائه دهد و دادگاه متقاعد بر ناتوانی و نداشتن مال نماید و از مزایای اعسار و تقسیط استفاده نماید و در صورت عدم پرداخت پیش قسط مهریه و تشخیص دادگاه در عدم توانایی آن حکم جلب زوج صادر خواهد شد.

این مجموعه حقوقی سعی بر آموزش راه های حقوقی و بهترین راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار را در اختیار شما قرار خواهیم داد و به سوالات شما از طریق مشاوران حقوقی و آنلاین پاسخگو خواهیم بود.

 

شرایط تقسیط مهریه بر اساس فیش حقوقی چگونه است و از کجا شروع کنیم؟

 

 

در قوانین مهریه و راه های وصول فوری مهریه از شوهر بیکار، ملاک و معیاری برای تقسیط و میزان اقساط مهریه پیش بینی نشده است و قاضی پرونده با توجه به شرایط مالی زوج و دفاعیات زوجه نسبت به تقسیط یا عدم تقسیط مهریه اقدام کرده و حتی در صورت تقسیط، میزان اقساط توسط قاضی معین و رای صادر خواهد شد که در صورت عدم پذیرش توسط زوجه و اعلام درخواست تجدید نظر این فرآیند در سطح بالاتری بررسی خواهد شد.

 1. تعیین میزان پیش قسط و مقدار اقساط فقط در حیطه صلاحیت قضات است، اما مسائلی چون اشتغال زوجه، مدت زندگی مشترک، شان و موقعیت خانوادگی و میزان تحصیلات طرفین در میزان اقساط مهریه موثر است.

 

 1. بر اساس قانون مدنی و در صورت توافق، یک چهارم حقوق بابت مهریه کسر و در اختیار زوجه قرار می گیرد و معدل آن به پرداخت اقساطی سکه ها تعلق خواهد گرفت.

 

 1. بدیهی است که تعلل یا عدم پرداخت پیش قسط و یا اقساط مهریه توسط زوج منجر به صدور حکم جلب برای زوج و زندانی شدن او خواهد شد.

 

 1. برای تقسیط مهریه زوج باید ظرف 30 روز درخواست اعسار را به مراجع قضایی ارائه و تا زمان رسیدگی و تعیین تکلیف جلب نخواهد شد.

 

 1. پس از اثبات اعسار و تقسیط مهریه و کسر یک چهارم حقوق زوج، چنانچه زوجه مالی را به مرجع قانونی معرفی نماید حکم اعسار لغو و مرجع قانونی به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

 

 1. در اعسار زوجه تنها تا 110 سکه پرداخت مهریه قابلیت اجرا داشته و برای مقادیر بیشتر توان مالی زوج اهمیت خواهد داشت.

 

مشاوران حقوقی آنلاین این موسسه حقوقی با وکلایی مجرب درکنار شما سعی بر حل و فصل مشکلات حقوقی و کیفری شما هستند؛ شما می توانید با ارتباط با وکیل تلفنی به صورت 24 ساعته پاسخ سوالات خود را در زمینه مطالبه مهریه و یا راه های دریافت فوری مهریه از شوهر بیکار را داشته باشید.

 

رویکرد ناتوانی در پرداخت پیش قسط مهریه چیست؟